Pogoń II wraca z tarczą. Bug zawrócił w drugiej połowie

Pogoń II Siedlce wzmocniona zawodnikami z Nice 1 Ligi wygrała w Wyszkowie z Bugiem 3:2, choć do przerwy siedlczanie przegrywali 1:2. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli: dwie Piotr Krawczyk i Marcin Paczkowski.

Do Wyszkowa podopieczni Marcina Tomaszewskiego wyjechali w bardzo mocnym składzie. Wyjściowa jedenastka siedlczan składała się z 10 zawodników zgłoszonych na zapleczu ekstraklasy.

Mecz optycznie był lepszy w wykonaniu Pogoni i już pierwsza akcja siedlczan zakończyła się golem. Faulowany przed polem karnym był Damian Świerblewski i do rzutu wolnego ze znanej dla siebie pozycji podszedł Piotr Krawczyk. Tym razem uderzył nisko, obok muru, lecz tuż przy słupku i piłka zatrzepotała w siatce. Za moment gospodarze przeprowadzili akcję po drugiej stronie boiska i padł gol wyrównujący. Po rzucie rożnym, piłkę w zamieszaniu otrzymał Łukasz Damętko i celnie uderzył nie do obrony. W 21 minucie Daniel Dybiec sfaulował Łukasza Ładę w polu karnym i arbiter wskazał na 11 metr. Rzut karny wykorzystał Patryk Kostrzanowski, choć piłka wpadła do siatki po rękach Przemysława Frąckowiaka. Końcówka pierwszej odsłony należała do Pogonistów, którzy stworzyli kilka sytuacji na strzelenie wyrównującej bramki. Sytuacji bramkowych nie wykorzystali Damian Świerblewski, Piotr Krawczyk, Daniel Dybiec i Eusébio Bancessi.

Drugą bramkę od akcji zaczęli gospodarze, lecz skończyło się tylko na strachu. W 49 minucie odpowiedzieli Pogoniści, ale ani Dominik Barciak, ani Damian Świerblewski nie umieli z bliskiej odległości pokonać Pawła Błesznowskiego. Ładny strzał trzy minuty później oddał Marcin Paczkowski, po którym piłka minimalnie minęła światło bramki. Gol wyrównujący padł w końcu w 65 minucie. Świerblewski przytomnie zagrał do Paczkowskiego, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. W 71 minucie było już 3:2 dla Pogonistów. Po rozegranym rzucie wolnym, Świerblewski wypuścił prostopadłym podaniem Piotra Krawczyka, który zdobył dającego prowadzenie gola. Po zdobytej bramce Pogoniści nie cofnęli się, lecz atakowali dalej. Kwadrans przed końcem meczu, po ładnej zespołowej akcji Dybiec huknął tuż przy słupku, lecz piłkę odbił Błesznowski. W kolejnej akcji po podaniu Eusébio Bancessiego Świerblewski ponownie nie poradził sobie z golkiperem miejscowych. Dopiero w doliczonym czasie gry Bug postawił wszystko na jedną kartę, ale nie umiał znaleźć sposobu na Przemysława Frąckowiaka.

W zespole Bugu wystąpił były Pogonista – Aron Majczyna.

PLANY POGONI II

Kolejne ligowe spotkanie Pogoń II czeka w najbliższą sobotę 3 czerwca o 17:00, kiedy to na stadionie ROSRRiT w Siedlcach podejmie Ostrovię Ostrów Mazowiecka.

31.05.17, 18:00 – Wyszków

IV liga: Bug Wyszków – Pogoń II Siedlce 2:3 (2:1)

Bramki: Łukasz Damętko 16, Patryk Kostrzanowski 22 (k) – Piotr Krawczyk 14, 71, Marcin Paczkowski 65

Bug: 1. Paweł Błesznowski – 16. Maciej Bala, 8. Kamil Kaput, 5. Patryk Kostrzanowski, 13. Robert Nogaj – 4. Dawid Karp (65, 9. Piotr Połodziuk), 17. Aron Majczyna, 20. Łukasz Łada (79, 14. Daniel Modzelan), 7. Łukasz Damętko – 10. Łukasz Kowalczyk (84, 3. Dominik Penkul), 11. Łukasz Kamiński

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 5. Sebastian Krawczyk, 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski (79, 27. Bartosz Karczmarek), 25. Paweł Wasiluk (73, 8. Bartosz Szostek) – 9. Dominik Barciak (62, 98. Patryk Ciulak), 6. Marcin Paczkowski, 7. Daniel Dybiec, 20. Piotr Krawczyk, 17. Eusébio Bancessi – 24. Damian Świerblewski

Żółta kartka: Paweł Wasiluk 59

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka)