Rezerwy wygrały z Ostrovią i zostają w IV lidze! (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce wygrała 2:0 z Ostrovią Ostrów Mazowiecka, dzięki czemu jest już pewna gry w IV lidze w przyszłym sezonie!

Trener Marcin Tomaszewski na mecz z pewną spadku Ostrovią nie miał do dyspozycji tak silnego składu jak w środowej kolejce w Wyszkowie. W bramce ponownie wystąpił Patryk Izdebski (rocznik 2000), a w polu młodość mieszała się z rutyną.

Siedleckie rezerwy mogły objąć prowadzenie po 5 minutach gry. Dwukrotnie oko w oko z Adrianem Romanikiem stawał Patryk Ciulak, jednak w obu przypadkach górą był golkiper rywali. W 14 minucie Bartosz Karczmarek niecelnie główkował po centrze Dominika Barciaka z rzutu wolnego. Ostrovia odpowiedziała dziesięć minut później. Ekspogonista Adam Dobosz minął Izdebskiego, ale w ostatniej chwili znakomitą interwencją popisał Piotr Ceranka. W końcówce pierwszej połowy Pogoń II uzyskała znaczną przewagę. W 37 minucie strzał Eusébio Bancessiego z kilku metrów został zablokowany. Gwinejczyk w przekroju całego spotkania bawił się z rywalami, mijając ich jak slalomowe tyczki. Zabrakło mu jednak konkretów. W 38 minucie Barciak popisał się kapitalnym podaniem do Marcina Paczkowskiego, który przerzucił piłkę nad Romanikiem, po czym wpakował piłkę do pustej bramki. Pod koniec pierwszych 45 minut Barciak i Eusébio strzałami z głowy próbowali podwyższyć prowadzenie siedlczan, lecz bez efektu.

W drugiej połowie było mniej składnych akcji. Po niemrawym pierwszym kwadransie gry do głosu doszli piłkarze z Ostrowi Mazowieckiej. Siedlczanie nastawili się na grę z kontry i już w 63 minucie umieścili piłkę w siatce gości. Niestety, Ciulak – dorzucający do główkującego Pawła Łydkowskiego – był na spalonym. Na kwadrans przed końcem Ostrovia powinna wyrównać, ale Daniel Lipski fatalnie przestrzelił z kilku metrów. Chwilę później przypomniał o sobie Eusébio, który najpierw ostemplował słupek, a następnie posłał piłkę nad poprzeczką. W 86 minucie drużyna Tomaszewskiego rozstrzygnęła losy meczu. Aktywny Paweł Wasiluk dostrzegł lepiej ustawionego Patryka Skrzypka, który popisał się celnym uderzeniem. Po drodze do siatki piłka odbiła się jeszcze od słupka. To nie był koniec emocji. W 89 minucie Ciulak sfaulował we własnej szesnastce Kamila Małkińskiego, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Dobosz, ale przestrzelił. Na tym emocje się skończyły. Pogoń II wygrała 2:0 i zapewniła sobie utrzymanie na szczeblu wojewódzkim.

W sobotę 10 czerwca o 13:00 rezerwy rozegrają ostatni wyjazdowy mecz w sezonie 2016-17. Rywalem siedlczan będzie KS Łomianki.

03.06.17, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:0 (1:0)

Bramki: Marcin Paczkowski 38, Patryk Skrzypek 86

W 90 minucie Adam Dobosz (Ostrovia) nie wykorzystał rzutu karnego (przestrzelił)

Pogoń II: 12. Patryk Izdebski – 5. Sebastian Krawczyk, 23. Piotr Ceranka, 3. Michał Panufnik (46, 15. Paweł Łydkowski), 8. Bartosz Szostek – 25. Paweł Wasiluk (88, 4. Dominik Krupa), 6. Marcin Paczkowski, 9. Dominik Barciak (46, 14. Rafał Zin), 18. Bartosz Karczmarek (75, 34. Patryk Skrzypek), 17. Eusébio Bancessi – 98. Patryk Ciulak

Ostrovia: 1. Adrian Romanik – 11. Szymon Wątrobski, 19. Kamil Małkiński, 7. Robert Wilczewski, 20. Dawid Wilczewski – 8. Kacper Oleś (28, 2. Dominik Krzyżanowski), 14. Norbert Decyk, 17. Dominik Dzwonkowski, 10. Piotr Zacheja, 18. Daniel Lipski – 4. Adam Dobosz

Żółte kartki: Szymon Wątrobski 32, Daniel Lipski 66

Sędzia: Piotr Rybus (Warszawa)