Siedlczanka wygrała międzynarodowe zawody w strzelectwie

Julia Chwedczuk (SKSS Dragon Siedlce) wygrała konkurencję strzelecką w Międzynarodowych Zawodach Nadziei Olimpijskich, które odbyły się w Pilźnie.

26 maja w czeskim Pilźnie odbyły się Międzynarodowe Zawody Nadziei Olimpijskich w strzelaniu. W kategorii juniorek w strzelaniu z pistoletu sportowego (30+30) wystartowały dwie zawodniczki klubu SKSS Dragon Siedlce: Julia Chwedczuk i Kinga Kowalik.

Fantastycznie spisała się pierwsza z nich wygrywając powyższą konkurencję! Uczennica II LO w Siedlcach najpierw rywalizowała w kwalifikacjach, w których zajęła szóste miejsce i uzyskała awans do finału. Następnie w decydującej o medalach fazie (część szybka 25m) strzelała znakomicie, na tyle by okazać się najlepszą i zdobyć złoty medal! Julia wyprzedziła Łotyszkę Agate Rasmane i reprezentantkę Indii Muskan.

Druga reprezentantka Dragona – Kinga Kowalik w kwalifikacjach zajęła 51 miejsce. Startowało 66 zawodniczek.