Kolejne wspomnienie braci Strusów – wyniki (fotogaleria)

W sobotę 3 czerwca na hali ARMS odbył się Międzynarodowy Turniej im. Tadeusza i Zygmunta Strusów w zapasach.

W zawodach wzięli udział młodzi zapaśnicy z całej Polski, a także z kilku europejskich krajów. WLKS łącznie zdobył 12 medali.

Srebrne medale wśród juniorek zdobyły: Magdalena Kisielińska (kat. 63 kg) oraz Magdalena Sasim (kat. 67 kg). Z kolei brąz polubiły: Marlena Skup (kat. 63 kg) oraz Karolina Urban (kat. 44). W klasyfikacji drużynowej gospodarze zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu, natomiast zwyciężyły Ukrainki.

Adrian Gorczyca (WLKS) nie miał sobie równych wśród kadetów w kat. 50 kg. W wielu grupach dominowali zapaśnicy z zagranicy, przede wszystkim z Białorusi i Słowacji. Nie inaczej było w kat. 85 kg. Najlepszy był Patrik Tomlein, który na podium wyprzedził Jacka Kobylińskiego i Cezarego Skorupskiego (obaj WLKS). WLKS zajął drugiej miejsce w klasyfikacji drużynowej, tuż za Białorusinami.

Wśród młodziczek reprezentantki WLKS zdobyli srebro i cztery brązowe medale. Na środkowym stopniu podium stanęła Kornelia Korporowicz (kat. 48 kg). Swoje kolekcje o brązowe krążki wzbogaciły: Maja Tarapata (kat. 32 kg), Dominika Rymuza (kat. 34 kg), Klaudia Podgórzak (kat. 37 kg) oraz Klaudia Kudelska (kat. 57 kg). WLKS był drugi w drużynówce. Wygrały zapaśniczki z Niemiec.