Cztery medale lekkoatletów WLKS w mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych

Lekkoatleci WLKS Siedlce-Nowe Iganie i Pogoni Siedlce w miniony weekend rywalizowali w kilku imprezach lekkoatletycznych w naszym kraju.

W dniach 3-4 czerwca w Pile kilkuset lekkoatletów broniących braw klubów zrzeszonych w LZS, przystąpiło do rywalizacji w Mistrzostwach Polski. W tym gronie byli również przedstawiciele WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Czterem z nich udało się stanąć na podium. Złoty medal w chodzie na 10 km wywalczył niezawodny Łukasz Niedziałek, docierając na metę w czasie 44:16.11. Z krążka tego samego koloru cieszył się także Bartosz Wójcik – triumfator konkursu trójskoku (15.26).

Na drugim miejscu w pchnięciu kulą został sklasyfikowany Michał Walenda. Jego rekord życiowy – 15.19 pozwolił na zdobycie srebrnego medalu.

Na najniższym stopniu podium stanął Patryk Kocak startujący w biegu na 800 m U-20. Zawodnik WLKS uzyskał czas 1:56.87.

Na czwartych miejsca swoje konkurencje kończyli: Jakub Duch (400 m U-18; 51.24) i Michał Walenda (rzut dyskiem mężczyzn 2 kg; 37.02).

Poniżej prezentujemy miejsca pozostałych lekkoatletów WLKS:
5. Ewelina Kosowska (rzut dyskiem 1 kg U-20; 33.11)
5. sztafeta 4×400 mężczyzn (Piotr Tymiński, Patryk Kocak, Jakub Duch) – 3:30.15
6. Kornelia Przestrzelska (5 km chód; 27:24.79)
6. Krystian Mikulski (rzut dyskiem U-18; 46.33)
6. Magda Jastrzębska (800 m U-18; 2:18.31)
6. Ewelina Kosowska (pchnięcie kulą U-20; 10.41)
10. Krystian Mikulski (pchnięcie kulą U-18; 14.93)
11. Jakub Kużawski (10 km chód; 56:01.48)
11. Piotr Tymiński (400 m U-18; 53.55)
12. Mikołaj Duch (800 m U-18; 2:02.47)

Zwycięzcą klasyfikacji klubowej zostało Podlasie Białystok. Siedlecki WLKS sklasyfikowano na 10 pozycji.

WYNIKI

FOTOGALERIA

Jan Parol (WLKS) startując w XVII Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym (Bydgoszcz 1-2.06.2017r.) w pchnięciu kulą zajął szóste miejsce z wynikiem – 18.80 (rekord życiowy).

WYNIKI

W lekkoatletycznym Mityngu Gwiazd w Radomiu (4.06.2017r.) startowali dwaj kulomioci WLKS. Andrzej Gudro zajął  szóste miejsce z wynikiem –  19.39 – rekord życiowy, zaś Jan Parol był piąty – 19.28 – rekord życiowy.

WYNIKI

W Warszawie odbyły się kolejne zawody lekkoatletyczne, w których stratowali zawodnicy MKS Pogoń Siedlce. Trzecie miejsce w biegu na 200 m zajął Konrad Pluta (22.49 ). Trzecia w biegu na 800 m była Natalia Sobiczewska (2:28.45). Zwycięstwo w sztafecie kobiet 4 x 400 m zajęła sztafeta Pogoni (Aleksandra Dębska, Joanna Hapunowicz, Julia Maksymiuk, Julia Gadomska) – 4:00.58.