Rafał Abramowski mistrzem Polski w wieloboju

Wychowanek WLKS Siedlce-Nowe Iganie Rafał Abramowski triumfował w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski w wielobojach.

W Krakowie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w wielobojach. Kapitalnie spisał się w nich wychowanek WLKS Siedlce-Nowe Iganie Rafał Abramowski (obecnie AZS AWF Warszawa).

Abramowski już pierwszego dnia rywalizacji pokazał, że chce powalczyć o swój pierwszy seniorski tytuł.

W pierwszej konkurencji dziesięcioboju (100 m) poprawił o 0.04 sekundy rekord życiowy uzyskując czas 10.90 s. Lider po sprincie udanie zaprezentował się także w skoku w dal, uzyskując odległość 7.24 m. W trzeciej konkurencji dziesięcioboju musiał uznać wyższość swojego klubowego kolegi Michała Krawczyka – ten pchnął kulą 13.00, a lidera zmagań pokonał zaledwie o 1 centymetr. Skok wzwyż Rafał wygrał wynikiem 1.95. Na zakończenie pierwszego dnia lider rywalizacji był drugi w biegu na 400 m (rekord życiowy 51.11).

W pierwszej konkurencji drugiego dnia – biegu na 110 metrów przez płotki – triumfował Jacek Chochorowski z Opola (14.85). Trzeci był lider dziesięcioboju Rafał Abramowski. W rzucie dyskiem, ponownie najlepszy był Chochorowski (40.58), który wyprzedził Abramowskiego o blisko metr (39.71). W skoku o tyczce Rafał zajął trzecie miejsce (4.00). W rzucie oszczepem wygrał uzyskując w najdalszej próbie 57.17. W ostatniej konkurencji – biegu na 1500 m przybiegł na drugiej pozycji (4:48.60).

Bardzo dobra postawa w dwudniowych zmaganiach Rafała Abramowskiego sprawiła, że z rekordem życiowym 7358 pkt. został mistrzem Polski! Srebrny medal wywalczył Jacek Chochorowski (7041 pkt.), a brązowy Michał Krawczyk (6721 punktów). W kategorii U23 medale zdobyli Abramowski, Chochorowwski oraz Paweł Basałygo (6697 pkt.)