ARMS
=Centrum

Jackoower, czyli Siedlecki Rower Miejski 2017

   
Autor:
Dodano: 2017/06/10 20:21    views 1361

Podczas środowej konferencji w Parku Wodnym Siedlce zaprezentowany został system siedleckiego roweru miejskiego Jackoower, który zostanie oddany do dyspozycji mieszkańców już 15 czerwca.

Tym samym Agencja Rozwoju Miasta Siedlce po raz drugi oferuje siedlczanom i odwiedzającym nasze miasto rowery miejskie, zapraszając do aktywnego wypoczynku i wyboru jednośladu jako zdrowego, przyjaznego środka komunikacji dla każdego.

Rowery miejskie po raz pierwszy zafunkcjonowały w Siedlcach w lipcu ubiegłego roku. 3-miesięczny pilotażowy program spotkał się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem ze strony siedlczan, którzy bardzo chętnie wypożyczali rowery miejskie. W tym roku ARMS zdecydowała się skorzystać z systemu firmy Nextbike Polska, która jest liderem w dostarczaniu i obsłudze samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. W Polsce działa od 2011 roku na licencji niemieckiej firmy Nextbike GmbH, która jest obecna na 4 kontynentach w 23 państwach i ponad 100 miastach.

System rowerów miejskich nie zafunkcjonowałby w Siedlcach bez wsparcia sponsorów, którym należą się serdeczne podziękowania. W tym roku są to: Centrum Medyczno-Diagnostyczne w Siedlcach oraz P.H.U. Topaz Zbigniew Paczóski.

Siedlecki Jackoower to 4 stacje i 32 rowery. System będzie działał od 15 czerwca do 15 września.

Lokalizacje stacji Jackoowera:

ul. Sokołowska – parking przy kościele św. Józefa
ul. Młynarska – Pawilon handlowy
ul. Armii Krajowej – Topaz
ul. Okrężna – Zalew

Z systemu można korzystać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej: www.jackoower.pl i zasilić swoje konto kwotą co najmniej 10 złotych, z której pobierane będą opłaty za wypożyczenie.

Ważna informacja: pierwsze 15 minut każdej przejażdżki jest zawsze bezpłatne, wypożyczenie do 60 minut kosztuje złotówkę, druga godzina – 2 zł, trzecia – 3 zł, a czwarta i każda kolejna po 4 zł.

By wypożyczyć rower, wystarczy wpisać na terminalu swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej darmowej aplikacji na smartfona, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR, wygodne zarządzanie kontem. Rower zwracamy wpinając go w elektrozamek na dowolnej stacji Jackooweru.

Jednorazowa rejestracja w systemie Jackoower w Siedlcach umożliwia korzystanie z systemów rowerów miejskich Nextbike w całej Polsce i na świecie, m.in. w Warszawie (Veturilo), Białymstoku, Lublinie i Wrocławiu. Rowery Nextbike można wypożyczać w 26 lokalizacjach w Polsce. Osoby, które wcześniej założyły konto Nextbike w innym systemie, mogą z niego korzystać również w Siedlcach.

Więcej informacji na stronie: www.jackoower.pl i Facebooku: www.facebook.com/Jackoower/.

 

źródło i foto: ARMS

Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 13 Gru 18:00
  Siedlecka Liga Bowlingowa – 11 kolejka
 • środa, 13 Gru 18:30
  Amatorski Turniej Tenisa Stołowego
 • sobota, 16 Gru 16:00
  II liga: Ósemka Siedlce – Krótka Mysiadło
 • sobota, 16 Gru 17:00
  I liga: AZS Częstochowa – KPS Siedlce
 • sobota, 16 Gru 18:00
  I liga: Noteć Inowrocław – SKK Siedlce
 • sobota, 16 Gru 19:00
  III liga: Pogoń Siedlce – Anilana Łódź
 • niedziela, 17 Gru 17:00
  BLK: Artego Bydgoszcz – PGE MKK Siedlce
 • sobota, 23 Gru 16:00
  I liga: SKK Siedlce – Siarka Tarnobrzeg
 • piątek, 5 Sty 18:00
  Zawody Smoczych Łodzi
 • sobota, 6 Sty 00:00
  I liga: SKK Siedlce – Pogoń Prudnik


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny