Dwa młodzieżowe medale naszych sztangistów w Zamościu

Przez dwa dni – sobotę i niedzielę, 10 i 11 czerwca w Zamościu o medale Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów rywalizowali zawodnicy i zawodniczki do lat 23. Byli wśród nich reprezentanci siedleckich klubów.

Najwięcej powodów do zadowolenia, ze startujących w Mistrzostwach Polski w Zamościu reprezentantów klubów naszego miasta, miała Agata Rok (SKS Feniks Siedlce). Rywalizująca w kat. 58 kg sztangistka wygrała „w cuglach”, wyprzedzając drugą Martynę Rusak (Impuls Warszawa) aż o 30 kg! Agata uzyskała najlepsze rezultaty w rwaniu (77 kg), jak i w podrzucie (96 kg), co dało jej 173 kg w dwuboju. Wynik 240.6 pkt osiągnięty w punktacji Sinclaira pozwolił na uplasowanie się na czwartej pozycje w tejże klasyfikacji.

Radość z brązowego medalu była udziałem innego zawodnika klubu Feniks Mateusza Kaszuby. Podopieczny Marcina Dołęgi stoczył zaciętą walkę o trzecie miejsce w kat. 94 kg. Srebro przegrał z Szymonem Sówką zaledwie o 1 kg, z kolei czwartego – Mateusza Pelca wyprzedził o 2 kg. Ostatecznie siedlecki sztangista osiągnął 299 kg w dwuboju (132+166) – 345,55pkt w punktacji Sinclaira.

Pozostali sztangiści z Siedlec zajmowali dalsze lokaty. Piąty w kat. + 105 kg był Dominik Przęczak – 253 kg dwuboju (115+138), ósmy miejsce w kat. 77 kg zajął Kamil Adamczyk (obaj WLKS Siedlce-Nowe Iganie) – 177 kg (82+95), natomiast Łukasz Młynek (Feniks) nie zaliczył ani jednej próby w podrzucie w kat. 85 kg i nie został sklasyfikowany.

Klasyfikację klubową wygrał Talent Wrocław. Feniks zajął dziesiątą, zaś WLKS dwudziestą siódmą pozycję.