Jaszczuk ze zwycięstwem w Niemczech i powołaniem na DME we Francji

Złoty medal Jaszczuka w Lublinie

Tomasz Jaszczuk swoim występem w niemieckim Dessau potwierdził, że jest w dobrej formie.  Ponadto został powołany do reprezentacji Polski na 7 Drużynowe Mistrzostwa Europy.

16 czerwca w niemieckim Dessau-Roßlau odbyły się międzynarodowe zawody, w których rywalizowało kilkoro lekkoatletów z Polski. W konkursie skoku w dal uczestniczył skoczek WLKS Siedlce-Nowe Iganie Tomasz Jaszczuk.

Pochodzący ze Zbuczyna zawodnik, już pierwszym skokiem na odległość 8.07 m zapewnił sobie prowadzenie w konkursie. Wprawdzie kolejne próby miał nieudane, jednakże rywale skakali bliżej. Okazało się, że skok na 8.07 m był najdłuższy w całej rywalizacji i pozwolił Jaszczukowi na wygraną.

– Konkurs rozpoczął się o 20:30 i było około 16 stopni. Pierwszy skok w moim wykonaniu był dobry. Kolejne próby niestety przekroczone, ponieważ bardzo chciałem poprawić rekord życiowy. Wiem, że było mnie na to stać! – podsumował Tomasz Jaszczuk. – To były dobre zawody z lekkoatletami ze światowej czołówki. Miła atmosfera, cały stadion ludzi. Co do mnie, to zdaje sobie sprawę, że muszę jeszcze troszkę pracować nad rozbiegiem, aby nie przekraczać skoków – dodał skoczek WLKS.

Drugie miejsce zajął Elvijs Misans z Łotwy (7.77), trzeci był Polak, Jakub Andrzejczak (7.67), zaś za podium uplasował się kolejny z rodaków Adrian Strzałkowski (7.60).

W konkursie rywalizowali ponadto reprezentanci: Finlandii, Jamajki, Gruzji i Niemiec.

WYNIKI

Tomasz Jaszczuk został powołany do reprezentacji Polski na 7 Drużynowe Mistrzostwa Europy. Zawody od 23 do 25 czerwca odbywać się będą na Stadium Nord Lille Métropole we Francji.

Drużynowe mistrzostwa Europy rozgrywane są pod egidą European Athletics od 2009 roku, obecnie w interwale dwuletnim. W lekkoatletycznym kalendarzu zastąpiły odbywający się od połowy lat 60. XX wieku puchar Europy. Polska dotychczas raz wywalczyła miejsce w pierwszej trójce „drużynówki”. W 2014 roku w Brunszwiku biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce. Do Lille polska reprezentacja udaje się jako zespół, który triumfował w klasyfikacjach medalowych ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Amsterdamie i rozegranych w marcu tego roku halowych mistrzostw kontynentu w Belgradzie.