Młoda Pogoń nie dała rady spadkowiczowi (fotogaleria)

Młoda Pogoń nie dała rady spadkowiczowi

Rezerwy Pogoni uległy na siedleckim stadionie w meczu ostatniej kolejki Hutnikowi Warszawa 0:1.

Mecz z Hutnikiem dla Pogonistów był okazją dla piłkarzy, którzy w trakcie sezonu rzadziej występowali na boisku.

Pierwsza połowa spotkania to ofensywa zawodników ze stolicy i obrona siedlczan. Pierwszy atak gości miał miejsce w 8 minucie. Po błędzie w środku boiska Pawła Wasiluka sam na sam z Dawidem Borucem stanął Kamil Wiśniewski i strzelił minimalnie obok bramki. Dwie minuty później okazji nie zmarnował Jakub Mierzejewski, który środkiem boiska przedarł się między zawodnikami Pogoni, minął bramkarza i trafił do pustej bramki. W 14 minucie mógł paść kolejny gol, jednak Piotr Wielgosz i Maksymilian Vogtman zmarnowali swoje szanse. Dwie okazje Hutnik stworzył po rzutach rożnych. Najpierw Vogtman uderzył głową nad bramką, a następnie sytuację wyjaśnili biało-niebiescy. W końcówce pierwszej połowy Erwin Nowik uderzając głową minimalnie się pomylił, a zaraz Paweł Łydkowski uratował swój zespół wybijając piłkę głową z linii bramkowej.

Drugą połowę siedlczanie zagrali lepiej niż pierwszą. Goście nie atakowali już tak intensywnie, a cofnęli się do obrony i oddali pole do popisu Pogoni. Ta, mimo większego posiadania piłki nie stworzyła sobie dogodnej okazji na strzelenie gola. Próżno było wypatrywać choćby strzału na bramkę klubu z Bielan. Z kolei Hutnik raz mógł się pokusić o podwyższenie prowadzenia, kiedy to po wrzutce Damiana Prackiego niecelnie uderzył Maksymilian Vogtman.

PODSUMOWANIE

Zwycięstwo z Pogonią gościom z Warszawy niewiele dało, gdyż w ogólnym rozrachunku zajęli spadkowe, czternaste miejsce w tabeli. Pogoń sezon 2016/17 zakończyła na 8 miejscu z 57 punktami.

17.06.17, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Hutnik Warszawa 0:1 (0:1)

Bramka: Jakub Mierzejewski 10

Pogoń II: 69. Dawid Boruc – 13. Sebastian Szcześniak (64, 16. Tomasz Kacprzak), 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 8. Bartosz Szostek – 4. Dominik Krupa (59, 5. Mateusz Kacprzak), 14. Rafał Zin (46, 27. Rafał Jaworski), 25. Paweł Wasiluk, 9. Bartosz Karczmarek, 98. Patryk Ciulak – 18. Jakub Malinowski (46, 34. Patryk Skrzypek)

Hutnik: 48. Karol Pasturczyk – 19. Maciej Baranowski, 5. Erwin Nowik, 3. Damian Pracki, 4. Piotr Wielgosz – 25. Jakub Mierzejewski, 20. Michał Podsiadło (81, 8. Mateusz Piwko), 18. Paweł Szczęch, 9. Łukasz Szala (87, 13. Aleksander Czyż), 21. Kamil Wiśniewski – 17. Maksymilian Vogtman (74, 77. Władysław Martynow)

Żółte kartki: Rafał Zin 25, Paweł Wasiluk 63, Bartosz Szostek 70 – Maciej Baranowski 30, Michał Podsiadło 73

Sędzia: Jacek Mulawka (Ostrołęka)