W regionie: Pierwszy mecz dla Victorii (fotogaleria)

W regionie: Pierwszy mecz dla Victorii

Walcząca o awans do III ligi Victoria Sulejówek w pierwszym spotkaniu barażowym pokonała na własnym stadionie Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1.

Mecz dobrze rozpoczął się dla zespołu z powiatu mińskiego, który w 6 minucie objął prowadzenie. Sebastian Pindor wrzucił piłkę w pole karne, a tam głową celnie uderzył niepilnowany Samuelson Odunka. Odpowiedz mistrza grupy północnej miała miejsce dwie minuty później. Michał Żółtowski zacentrował z rzutu wolnego, piłka przeleciała nad głowami piłkarzy w polu karnym, a za nimi czekał Michał Strzałkowski, który z najbliższej odległości pokonał Mateusza Łysika. W 10 minucie Victoria ponownie objęła prowadzenie. Sebastian Czapa zagrał piłkę z prawej strony w pole karne, a Wiktor Lach zdobył gola na 2:1. Początek meczu zapowiadał ciekawe widowisko, które z biegiem czasu straciło na atrakcyjności. Mecz stał się walką w środku pola, z niewielką ilością akcji podbramkowych. Więcej goli nie padło i z przewagą jednej bramki Victoria w środę zagra w Grodzisku Mazowieckim rewanż.

W zespole Victorii wystąpili byli piłkarze Pogoni Siedlce: Samuelson Odunka i Wiktor Lach.

Drugi mecz barażu o wejście do III ligi, gr. I odbędzie się w środę 28 czerwca o 18:00 w Grodzisku Mazowieckim.

24.06.17, 17:00 – Sulejówek

Baraż o III ligę: Victoria Sulejówek – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 (2:1)

Bramki: Samuelson Odunka 6, Wiktor Lach 10 – Michał Strzałkowski 8

Victoria: 1. Mateusz Łysik – 26. Bartosz Bobrowski, 5. Norbert Jędrzejczyk, 33. Wojciech Gorczyca, 27. Rafał Goluch – 24. Samuelson Odunka, 16. Sebastian Pindor (77, 19. Jan Dźwigała), 22. Rafał Dębski (20, 4. Gerard Boruń), 9. Sebastian Czapa (53, 6. Bartłomiej Szulim), 25. Julian Świątek (74, 7. Krzysztof Banaszek) – 8. Wiktor Lach

Pogoń: 12. Jan Balawejder – 23. Andrzej Krajewski, 2. Paweł Czarnecki, 17. Sebastian Małkowski, 5. Michał Żółtowski – 16. Kamil Kamiński (67, 13. Łukasz Sierociński), 8. George Enow, 6. Jakub Kołaczek (77, 3. Sebastian Szymerski), 19. Maciej Wilanowski, 10. Damian Jaroń – 11. Michał Strzałkowski (81, 9. Maciej Pietraszek)

Żółte kartki: Samuelson Odunka 32, Bartosz Bobrowski 67 – Paweł Czarnecki 28, Łukasz Sierociński 73, Andrzej Krajewski 86, Michał Żółtowski 90

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)