W regionie: Gościnny Polonez. Niwa wywozi trzy punkty z twierdzy (fotogalerie)

Niwa Tęczki pokonała w Mordach 3:1 Poloneza, który już wcześniej zapewnił sobie awans dla klasy A. To pierwsza porażka gospodarzy w sezonie na własnym boisku.

Przed meczem, gdy drużyny wyszły na środek boiska prezes OZPN Siedlce Krzysztof Karaś wręczył na ręce kapitana puchar za zdobycie mistrzostwa klasy B i awans.

Prowadzenie gościom z Tęczek dał Bartłomiej Kaniecki, który skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul. Gospodarze po straconej bramce, próbowali odrobić straty, jednak brakowało skuteczności i dobrze w bramce spisywał się Karol Czerwiński. W drugiej połowie do ataku ruszyli gospodarze, jednak ciężko im było przebić się przez blok obronny Niwy. Zamiast wyrównania, padł drugi gol dla gości autorstwa Patryka Księżopolskiego. Dopiero w 68 minucie w końcu swoją sytuację wykorzystał nieskuteczny wcześniej Daniel Paczuski, zdobywając kontaktową bramkę. Kibice czekali na wyrównujące trafienie, lecz w końcówce spotkania po jednej z kontr Niwa miała rzut wolny z okolicy pola karnego. Do piłki podszedł faulowany chwilę wcześniej Mariusz Markiewicz i ustalił wynik meczu na 3:1.

W Polonezie zagrali zawodnicy związani w przeszłości z siedlecką Pogonią: Łukasz Cielemęcki i Rafał Konasiuk oraz Mazowszem Siedlce – Daniel Paczuski.

25.06.17, 12:05 – Mordy

Klasa B: Polonez Mordy – Niwa Tęczki 1:3 (0:1)

Bramki: Daniel Paczuski 68 – Bartłomiej Kaniecki 18 (k), Patryk Księżopolski 64, Mariusz Markiewicz 90+2

Polonez: 1. Daniel Matejczuk – 16. Damian Karpiniuk, 12. Mateusz Tyszkiewicz, 6. Łukasz Cielemęcki, 14. Jakub Ogórek (69, 2. Jacek Ziółecki) – 13. Dawid Kobyliński, 7. Paweł Klewek, 10. Daniel Paczuski, 8. Karol Karpiniuk – 11. Michał Majchrzak (46, 23. Paweł Stępień), 9. Rafał Konasiuk (30, 15. Rafał Soszyński)

Niwa: 12. Karol Czerwiński – 20. Kacper Grochowski, 7. Kamil Kaniecki, 18. Karol Okliński, 2. Michał Siergiej (89, 13. Piotr Wierzchowski) – 3. Patryk Księżopolski, 4. Bartłomiej Kaniecki, 10. Janusz Nowosielski, 6. Łukasz Jasiński (46, 5. Mariusz Markiewicz) – 19. Artur Wysokiński (80, 8. Sławomir Celiński), 9. Łukasz Kaniecki

Żółta kartka: Łukasz Cielemęcki 85

Sędzia: Emilia Strzalińska (Siedlce)