Siedleccy biegacze wysoko w klasyfikacjach Biegu Krynica Vitamin w Platerowie

25 czerwca w Platerowie odbył się bieg „8 Krynica Vitamin – Biegiem przez Platerów”. W imprezie będącej czwartym etapem Grand Prix Traktu Brzeskiego z bardzo dobrej strony pokazali się siedlczanie!

Miłośnicy biegania rywalizowali na kilku dystansach. Te które najbardziej przykuwały uwagę to 3333 m i 10 km. Zwolennicy nordic walking również mogli zmierzyć swe siły. Mieli do pokonania dystans 4,5 km. We wszystkich biegach startowało liczne grono siedlczan. Wspomnimy o tych, którzy plasowali się w czołowych „dziesiątkach”. Lokaty pozostałych uczestników reprezentujących nasze miasto, będzie można znaleźć w poszczególnych linkach z wynikami.

W biegu na dystansie 3333 m na szóstej pozycji finiszował Piotr Kacprzak z Zalew Team Siedlce (14:05). Doskonale spisały się biegaczki z Siedlec. Jolanta Filipczyńska (Zalew Team) zwyciężyła w rywalizacji kobiet (15:07), a jako trzecia kobieta na metę dotarła Ola Hajduk (Yulo Run Team Siedlce) – 15:48.

WYNIKI 3333 m

W zmaganiach „kijkarzy” znakomite drugie miejsce zajął Maciej Karasiński (27:39). Dziesiąty był Leszek Borkowski (Luki Team Siedlce) – 31:55. Drugą lokatę w gronie kobiet wywalczyła Jolanta Zapałowska (30:24).

WYNIKI Nordic Walking 4,5 km

Ostatnią konkurencją był bieg na 10 km, zaliczany do Grand Prix Traktu Brzeskiego. Na starcie pojawiło się ponad 400 uczestników. Najlepszy okazał się reprezentant SKS Feniks Siedlce Krzysztof Żebrowski. Na pokonanie 10 km potrzebował 31 minut i 9 sekund. Szósty był Marek Mitrofaniuk (Yulo Run Team Siedlce) – 33:28.