Białostockie zdobycze lekkoatletów IKS-u i Startu

Trzynaście medali padło łupem siedleckich sportowców w rozegranych na białostockim stadionie BOSiR Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkoatletyce.

Na starcie lekkoatletycznych zmagań niepełnosprawnych sportowców w wieku seniora, stanęło blisko 200 uczestników z 28 ekip z całego kraju plus jedna ekipa z Czech. W tak licznym towarzystwie nie zabrakło lekkoatletów SSON Start Siedlce i IKS Siedlce.

Zawodnicy startowali w takich konkurencjach jak: pchnięcie kulą, rzut dyskiem, oszczepem i maczugą, skok w dal, trójskok oraz biegi na 100, 200, 400, 1500 i 5000 metrów. Zawody miały status oficjalnych i wyniki zostały zatwierdzone w międzynarodowych rankingach. Dla wielu startujących były także ostatnim poważnym sprawdzianem formy przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami globu, które w dniach 14-23 lipca rozegrane zostaną w Londynie.

Jeśli chodzi o lekkoatletów IKS Siedlce to dobrą dyspozycję pokazała Katarzyna Piekart, której odległość w rzucie oszczepem – 36.05 pozwoliła na zdobycie tytułu wicemistrzyni kraju.

W tej samej konkurencji startował Dariusz Osiński. Jego wynik – 43.28 m, zapewnił mu srebro. Trzykrotnie na „pudle” stawała Małgorzata Mućka. Sprinterka IKS wywalczyła 3 medale: brązowe na 100 i 200 m oraz srebrny na 400 m.

Lekkoatleci Startu Siedlce, trenowani przez Bogdana Krasuskiego, przywieźli do Siedlec 8 medali. Trzy srebrne medale w biegach na krótkich dystansach (100, 200 i 400 m) zdobyła Marta Cisłak. W każdym z tych biegów startowała siostra Marty – Paulina, która uzyskiwała czasy pozwalające jej na zdobycie trzech brązowych medali (100, 200 i 400 m). Udanie spisał się również Jakub Pawlak – dwukrotnie trzeci: w biegach na 100 i 400 m.

źródło: własne / IKS Siedlce / SSON Start Siedlce; foto: IKS Siedlce