Rekordy życiowe kulomiotów WLKS. Medale lekkoatletów Feniksa w Mistrzostwach Mazowsza juniorów

Lekkoatleci SKS Feniks Siedlce i WLKS Siedlce-Nowe Iganie w miniony weekend brali udział w zawodach w Białej Podlaskiej i Warszawie. Z jakim efektem?

24 czerwca w Białej Podlaskiej odbył się Młodzieżowy Kwalifikacyjny Mityng LOZLA. W zawodach uczestniczyli lekkoatleci WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Zwycięstwa odnieśli: Patryk Kocak (WLKS) w biegu na 400 m (50.80) oraz kulomioci: Andrzej Gudro (WLKS) wśród seniorów (19.40) i Krystian Mikulski (WLKS) w kat. U-18 (15.89). Odległości uzyskane przez Andrzeja i Krystiana były ich rekordami życiowymi. Drugie lokaty: w pchnięciu kulą (19.33 – rek. życ.) i w rzucie dyskiem (38.60) zajmował Jan Parol (WLKS). Trzecie miejsce w biegu na 800 m wywalczyła Sylwia Płatek (2.20:25).

WYNIKI – Biała Podlaska

W Warszawie odbyły się kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wielobojach. W kategorii młodzików rywalizował Adam Donacki. Zawodnik SKS Feniks Siedlce zajął drugie miejsce. Poniżej wyniki przez niego osiągnięte w poszczególnych konkurencjach:
– 110 m ppł (19.59),
– Skok w dal (5.07),
– Pchnięcie kulą (8.62),
– Skok wzwyż (1.49),
– 1000 m (3:17.86).

WYNIKI – Warszawa

Na stadionie AWF Warszawa, oprócz wielobojów, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych. Na podium stanęła dwójka zawodników Feniksa. Mateusz Michalak skoczył w dal 6.30 m, co dało mu drugą lokatę.

Na tym samym stopniu podium stanęła Agata Styś rzucając oszczepem na odległość 36.88 m.

Ponadto poza konkurencją w biegu na 1500 m wystartował Krzysztof Żebrowski, który czysto treningowo pokonał dystans w czasie około 4 minut.

źródło: własne / PZLA / SKS Feniks Siedlce; foto: SKS Feniks Siedlce