Medalowe mistrzostwa siedlczan w Suwałkach. Wójcik bohaterem

Lekkoatleci z Siedlec udanie wypadli w Mistrzostwach Polski U-23 w lekkoatletyce, które w pierwszy lipcowy weekend odbyły się w Suwałkach.

W dniach 1-2 lipca w Suwałkach młodzi lekkoatleci walczyli o medale 34 Mistrzostw Polski U-23. Do mistrzostw zgłoszonych zostało 384 zawodników urodzonych w latach 1995, 1996 i 1997, którzy reprezentowali 111 klubów. Na zmodernizowanym przed dwoma laty stadionie, wystartowało wielu znakomitych sportowców, którzy już odnieśli sukcesy na arenach międzynarodowych oraz reprezentowali Polskę w wielkich wydarzeniach. W tym gronie znaleźli się sportowcy WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Bohaterem siedleckiego zespołu okazał się Bartosz Wójcik. Już pierwsza jego próba w konkurencji skoku w dal dała mu prowadzenie w konkursie! Późniejsze cztery podejścia miał nieudane. Powetował to sobie w zamykającym finał skoku. Odległość, którą w nim uzyskał – 7.48 m jest jego nowym rekordem życiowym. Nikt dalej od Bartosza nie skoczył, w związku z czym zawodnik WLKS mógł cieszyć się ze złotego medalu.

Jakby tego było mało, Bartosz Wójcik drugiego dnia mistrzostw przystąpił do rywalizacji w trójskoku. I tu także pokazał się z bardzo dobrej strony. Wprawdzie bezkonkurencyjny był Jan Kulmaczewski (15.47 i 15.53 w swojej najlepszej próbie), ale wynik Bartosza 15.35 m pozwolił mu na zdobycie srebrnego krążka – drugiego medalu w tych mistrzostwach!

Nie zawiódł także Jan Parol. W swojej koronnej dyscyplinie – pchnięciu kulą zajął drugie miejsce. 18.93 m – taki wynik pozwolił Parolowi na zdobycie srebrnego medalu. Trzeciego zawodnika wyprzedził o prawie 1,5 m. Z kolei do pierwszego miejsca, które zajął faworyt Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) było już nieco dalej. Bardziej znany i utytułowany kulomiot osiągnął rezultat 20.80 m. Siódme miejsce z wynikiem 16.22 m (nowy rekord życiowy) zajął Michał Walenda (WLKS).

Jan Parol uczestniczył również w konkursie rzutu dyskiem. Odległość 50.21 m pozwoliła na zajęcie czwartego miejsca. Do najniższego stopnia podium zabrakło ponad 4 metry.

W suwalskich mistrzostwach startowali także wychowankowie siedleckich klubów. Były zawodnik WLKS Siedlce-Nowe Iganie wieloboista Rafał Abramowski, tym razem rywalizował w sztafecie 4×400 m. Wspólnie z kolegami z klubu, który obecnie reprezentuje – AZS AWF Warszawa, wywalczył srebrny medal.

W dwóch konkurencjach startowała wychowanka Pogoni Siedlce – Natalia Chacińska. W skoku w dal wywalczyła tytuł wicemistrzowski (6.05), natomiast w trójskoku ustanowiła nową „życiówkę” – 11.92 m, ale starczyło to tylko na czwartą lokatę.

Stawką suwalskich mistrzostw były nie tylko medale. Mistrzostwa Polski stanowiły ostatnią szansą na wywalczenie minimów na mistrzostwa Europy do lat 23, które od 13 do 16 lipca odbywać się będą w Bydgoszczy.