Dwie różne połowy meczu. Naprzód ostatecznie lepszy

Rezerwy Pogoni w swoim drugim sobotnim sparingu przegrały z beniaminkiem IV ligi – Naprzodem Skórzec 2:3. Bramki dla siedlczan zdobyli: Dominik Barciak i Piotr Osial.

W meczu z Naprzodem Pogoniści przystąpili wzmocnieni młodzieżowcami, którzy nie zagrali w dzisiejszym sparingu Pogoni z Wigrami.

Naprzód szybko znalazł sposób na strzelenie bramki Pogoni. Szybkie kontry, po których padły bramki dla Skórca były zabójczą bronią dla zespołu Marcina Tomaszewskiego. Już w 11 minucie Mateusz Kacprzak próbował pokonać Dawida Boruca, który nie opanował piłki i ta padła łupem skutecznego Doriana Zająca. Czternaście minut potem Boruca pokonał Jarosław Kisiel strzałem z 13 metra. W końcówce pierwszej połowy okazję na kolejnego gola miał jeszcze Zając, lecz Boruc wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam. Za chwilę padła trzecia bramka dla Naprzodu, kiedy to po kontrze strzał Jakuba Dołęgi obronił Boruc, ale wobec dobitki Patryka Sierociuka był bezradny.

W drugiej odsłonie Pogoniści prezentowali się lepiej i stwarzali więcej sytuacji strzeleckich. Najpierw z rzutu wolnego próbował zdobyć gola Paweł Łydkowski, lecz Marcin Adamiak sparował piłkę na rzut rożny. Później trzy sytuacje na gola zmarnował aktywny Dominik Barciak (raz trafił w poprzeczkę). W między czasie „setkę” miał Naprzód, kiedy to z bliskiej odległości nie trafił Karol Chojecki. W 77 minucie Pogoń wreszcie zdobyła gola. Piotr Goś zagrał do Barciaka, a ten uderzył tuż przy bliższym słupku. Pięć minut później siedlczanie złapali kontakt z rywalem zdobywając drugiego gola. Testowany Piotr Osial minął rywali i będąc w polu karnym posłał piłkę do siatki.

W Naprzodzie zagrali byli Pogoniści: Marcin Adamiak, Karol Chojecki, Kamil Gołoś, Mateusz Kacprzak, Tomasz Kacprzak, Patryk Szachnowski i Dorian Zając. Trenerem zespołu ze Skórca jest ponadto były Pogonista – Kamil Wereda. Z kolei grający w Pogoni Sebastian Krawczyk i trener Marcin Tomaszewski w przeszłości reprezentowali beniaminka IV ligi.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w środę 19 lipca z Watrą Mrozy w Siedlcach.

15.07.17, 17:00 – Siedlce (stadion ARMS)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec 2:3 (0:3)

Bramki: Dorian Zając 11, Jarosław Kisiel 25, Patryk Sierociuk 44 – Dominik Barciak 77, Piotr Osial 82

Pogoń II: 69. Dawid Boruc – 5. Sebastian Krawczyk (46, 27. Dominik Krupa), 3. Michał Panufnik (46, 95. Maciej Kuryłek), 15. Paweł Łydkowski (80, 10. Bartosz Karczmarek), 13. Sebastian Szcześniak – 77. Piotr Goś, 11. Paweł Marchel, 7. Dominik Barciak, 10. Bartosz Karczmarek (56, 6. Kamil Szczepanik), 9. Krystian Zbieć (54, 22. Patryk Skrzypek) – 18. Piotr Osial

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)