ARMS
=Centrum

Do Biegu Siedleckiego Jacka coraz bliżej

   
Autor:
Dodano: 2017/07/21 14:58    views 1683

Bieg Jacka corocznie jest wydarzeniem zarówno dla pasjonatów biegania, jak i kibiców. 27 sierpnia Siedlce znów staną się biegową stolicą Mazowsza.

27 sierpnia nasze miasto opanują biegacze, ich rodziny i przyjaciele, a sympatycy i kibice będą mogli obserwować zmagania na ulicach. To wszystko za sprawą kolejnej edycji Biegu Siedleckiego Jacka. W miasteczku biegowym na dzieci czekać będzie bezpłatna Eko-Strefa z zabawami, grami i konkursami o tematyce ekologicznej.

Tegoroczna odsłona Biegu przebiegać będzie w wyjątkowej oprawie, w dużym stopniu dzięki wsparciu Sponsora strategicznego wydarzenia – PGE Polska Grupa Energetyczna. Oficjalnie możemy już ogłosić, że w tym roku biegniemy w „PGE VIII Biegu Siedleckiego Jacka”. Bieg Jacka to profesjonalnie przygotowana i zabezpieczona impreza biegowa, o czym świadczy najwyższy certyfikat jakości – 5 gwiazdek przyznanych przez European Athletics w ramach projektu Running for All.

Jakie dystanse do przebiegnięcia zaplanowano tym razem?

Dla lubiących większy wysiłek i dłuższe bieganie – półmaraton. Tym razem jego start zaplanowano wcześniej, bo już o 8:30, chcąc tym samym “przechytrzyć” sierpniowe słońce, co roku będące utrapieniem zawodnikom. Trasa składa się z dwóch identycznych pętli, na których przygotowano pięć punktów z wodą, z czego dwa, zaopatrzone dodatkowo w izotoniki i banany. Będą także kurtyny wodne. Niezawodni pacemakerzy pomogą dotrzeć na metę w założonym czasie. Zakontraktowano po dwóch pacemakerów prowadzących grupy na czasy: 01:40, 01:45, 01:50, 02:00, 02:05, 02:10.

Pasjonaci szybkiego i krótkiego biegania wybiorą bieg na 5 km. Przyjemna, sprzyjająca życiówkom trasa z aktualnym rekordem 14:18 min. dla mężczyzn i 16:00 min. dla kobiet. Na trasie z pewnością nie zabraknie zawodników z krajowej czołówki, śrubujących swoje czasówki i marzących o podium i medalu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w Otwartych Mistrzostwach Polski Mężczyzn na 5 km. “Piątka” to również idealny dystans dla osób dopiero rozpoczynających swoją biegową przygodę, których z roku na rok przybywa. Start biegu – godz. 11:00. Na trasie dwa punkty nawadniania i kurtyna wodna!

Szalenie ważnym aspektem podczas PGE VIII Biegu Siedleckiego Jacka są zasady fair play, tj. uczciwa i zdrowa rywalizacja. Organizatorzy, chcąc zwrócić uwagę na rosnący problem dopingu w sporcie, zdecydowali się przeznaczyć 5 zł z każdej opłaty startowej na sfinansowanie badań antydopingowych. Poprzez swój udział w biegu każdy uczestnik podpisuje się pod tą inicjatywą. We współpracy z Polską Agencją Antydopingową i warszawskim Laboratorium Antydopingowym przy Instytucie Sportu PIB, zwycięzcy biegów głównych zostaną poddani specjalistycznym testom. Organizatorzy z satysfakcją przypominają, że wszyscy ubiegłoroczni zwycięzcy Biegu Jacka przeszli te badania pomyślnie! Niezmiennie liczą też tylko na zdrowy doping!

Nie sposób nie wspomnieć o wyjątkowym medalu, na który czekają setki biegaczy z całej Polski! Bieg Jacka jest finałowym etapem Grand Prix Traktu Brzeskiego. Po Wiązownie, Mińsku, Białej i Platerowie, do unikatowej kolekcji pięciu medali cyklu brakuje tylko trofeum z Siedlec. Zawodnicy sklasyfikowani w Grand Prix otrzymają na zakończenie pamiątkowy stojak na medale.

Dla nordic walking

Dużo nowości czeka w tym roku kijkarzy, którzy w 5-kilometrową trasę wyruszą zaraz za biegaczami. Zawody nordic walking poprowadzone będą nową trasą, w większości po miękkim, trawiastym podłożu wzdłuż malowniczych siedleckich Błoni i rezerwatu Stawy Siedleckie. Po raz pierwszy impreza ta będzie miała rangę Mistrzostw Wschodu w Nordic Walking. Sympatyków dyscypliny ucieszy fakt, że zwiększono pulę pakietów startowych oraz nagradzanych kategorii.

Dla dzieci

Podczas imprezy nie zabraknie niezwykle emocjonujących biegów dziecięcych. Tegoroczna rywalizacja rozgrywana będzie po hasłem Ekologiczne biegi dla dzieci. Wraz ze sponsorem głównym biegów dziecięcych – Zakładem Utylizacji Odpadów w Siedlcach – Organizator zachęca młodsze pokolenie do uprawiania sportu i uczy dbałości o środowisko naturalne. W miasteczku biegowym na wszystkie dzieci czekać będzie bezpłatna Eko Strefa z warsztatami, zabawami, grami i konkursami o tematyce związanej z ochroną środowiska, ekologią i właściwą segregacją odpadów. Eko Strefa jest elementem kampanii ZUO – Siedlce? Naturalnie!

Kto się jeszcze nie zapisał to nie ma na co czekać! Zapisy

Info na stronie Biegu: Strona

Facebook Biegu Jacka: FB

 

źródło i foto: biegjacka.pl

Co? Gdzie? Kiedy?

 • sobota, 21 Lip 11:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski
 • sobota, 21 Lip 17:00
  II liga: Pogoń Siedlce – GKS Bełchatów
 • niedziela, 22 Lip 09:00
  Siedlecka Liga Biegowa
 • środa, 25 Lip 17:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Hapoel Katamon Jerozolima
 • środa, 25 Lip 19:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Orzeł Unin
 • sobota, 28 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec
 • sobota, 28 Lip 18:00
  II liga: Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce
 • sobota, 4 Sie 17:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg
 • niedziela, 5 Sie 09:00
  Siedlecka Liga Biegowa
 • niedziela, 5 Sie 10:00
  9 Triathlon Siedlecki


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny