ARMS
=Centrum

Jaszczuk potwierdzony na MŚ. Konkurs skoku w dal bez mistrza świata

   
Autor:
Dodano: 2017/07/27 12:43    views 2557

Polski Związek Lekkiej Atletyki przedstawił skład reprezentacji Polski na 16 IAAF Mistrzostwach Świata, które w dniach 4-13 sierpnia odbędą się w Londynie. Jest w niej skoczek w dal WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Tomasz Jaszczuk, który kwalifikację zapewnił sobie przed dwoma miesiącami.

Blisko 50-osobowa reprezentacja Polski z obrońcami tytułów i zdecydowanymi liderami światowych tabel wystartuje w rozpoczynających się już sierpnia 16 IAAF Mistrzostwach Świata. W składzie polskiej ekipy nie brakuje także innych doświadczonych zawodników, którzy mają na koncie sukcesy na arenie międzynarodowej oraz plasują się na wysokich miejscach w tabelach światowych.

W tym gronie znalazł się skoczek w dal, Tomasz Jaszczuk. Zawodnik WLKS Siedlce-Nowe Iganie w tym sezonie pobił swój rekord życiowy, skacząc w ostatni weekend maja w Białej Podlaskiej 8.18 m. W rozegranych przed tygodniem mistrzostwach Polski seniorów, wywalczył srebrny medal.

– Do Białegostoku przyjechałem prosto ze zgrupowania w Spale, gdzie zrobiliśmy dużo jednostek treningowych. Poza tym wracałem do zdrowia po wirusie, który męczył mnie przez ponad 8 dni. Musiałem zażywać antybiotyki. Nie obyło się także bez wizyty w szpitalu… – komentował swój występ podopieczny Winicjusza Nowosielskiego. – Teraz mam bardzo luźny trening i start w mistrzostwach świata. Mam nadzieję, że świeżość wróci i będzie bardzo dobrze – mówił z optymizmem w głosie.

Konkurs skoku w dal bez udziału mistrza świata

Wiemy, że Jaszczukowi ubył jeden z głównych rywali w walce o jak najwyższe miejsce. Do obrony tytułu w skoku w dal nie przystąpi Anglik Greg Rutherford. 30-letniego lekkoatletę wyeliminowały kłopoty zdrowotne.

– Jestem ogromnie rozczarowany tym, że muszę się wycofać. W ostatnich dniach musiałem zaakceptować brutalną rzeczywistość. Zrobiłem wszystko, co mogłem, ale seria kontuzji w najgorszym z możliwych momencie oznacza, że nie będę w stanie bronić tytułu w Londynie. Walka z urazami zajęła więcej czasu niż zakładaliśmy. Nie byłem w stanie nawet skakać na treningach, a co mówić o starcie w zawodach. Jestem zdruzgotany faktem, że nie będę rywalizował przed najlepszą publicznością na świecie i to na stadionie, który zmienił moje życie – zaznaczył Rutherford.

Obecnie reprezentacja Polski liczy dokładnie 49 zawodników. Skład biało-czerwonych może się jednak zwiększyć.

Trzy osoby czekają na zaproszenia od IAAF, mam na myśli Ewę Swobodę, Annę Kiełbasińską, Emilię Ankiewicz. Zaproszenia z IAAF powinny przyjść do nas w najbliższych dniach. Jako PZLA mocno trzymamy kciuki, chcemy wysłać do Londynu także wspomnianą trójkę, ale tutaj decydująca jest decyzja światowej federacji. – tłumaczy dyrektor sportowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Kęcki.

16 IAAF Mistrzostwa Świata odbywać się będą na Stadionie Olimpijskim w Londynie od 4 do 13 sierpnia 2017.

Reprezentacja Polski na mistrzostwa świata w Londynie

 

źródło: własne / PAP / eurosport.onet.pl / PZLA; foto: ocdn.eu

Co? Gdzie? Kiedy?

 • piątek, 23 Mar 12:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo
 • piątek, 23 Mar 18:00
  Ponton Racing
 • sobota, 24 Mar 17:00
  BLK: JAS-FBG Sosnowiec – PGE MKK Siedlce
 • sobota, 24 Mar 18:00
  I liga: Spójnia Stargard – SKK Siedlce
 • sobota, 24 Mar 18:30
  I mecz fazy play-off: Ósemka Siedlce – BAS Białystok
 • niedziela, 25 Mar 11:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki
 • środa, 28 Mar 18:00
  BLK: PGE MKK Siedlce – Artego Bydgoszcz
 • piątek, 30 Mar 16:30
  IV liga: KS Łomianki – Pogoń II Siedlce
 • sobota, 31 Mar 00:00
  I liga: SKK Siedlce – Noteć Inowrocław
 • sobota, 31 Mar 15:00
  Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Bytovia Bytów


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny