ARMS
=Centrum

Udanie zainaugurować sezon. Pogoń czeka trudny wyjazd do Katowic

   
Autor:
Dodano: 2017/07/28 22:10    views 3870

W meczu inaugurującym sezon 2017/18 Nice 1 Ligi siedlecka Pogoń zmierzy się na wyjeździe z GKS Katowice.

Po odpadnięciu z Pucharu Polski podopieczni siedlczanie będą chcieli udanie zainaugurować rozgrywki Nice 1 Ligi.

Pogoń z GieKSą rozegrała 6 meczów. W tych pojedynkach zespół z województwa śląskiego pięciokrotnie wygrywał, natomiast raz wygrali biało-niebiescy. W Pogoni przed startem sezonu doszło do wielu zmian. Nowym trenerem teamu z Siedlec został Adam Łopatko. Do zespołu trafiło 11 nowych piłkarzy oraz opuściło także 11 zawodników. W meczu z GKS na pewno nie wystąpi Rafał Misztal, który ponownie znalazł się poza kadrą meczową. Doświadczony golkiper wraca do pełnej dyspozycji po kontuzji. Na prawej obronie w Katowicach powinien wystąpić Jakub Szrek, który nie wystąpił w meczu pucharowym z powodu urazu. Środek defensywy prawdopodobnie stworzy para: Arkadiusz Czarnecki oraz Mateusz Żytko. Jarosław Ratajczak to nowo pozyskany piłkarz, który powinien pojawić się na lewej stronie defensywy. Trener Łopatko będzie miał duży ból głowy, żeby ustawić drugą linię. Na skrzydłach mogą zagrać: Paweł Garyga, Dawid Keplin, Damian Świerblewski. Duża konkurencja jest także w środku pola. Coach może postawić na bardziej doświadczonych: Daniela Chyłę, Łukasza Jeglińskiego, Piotra Mrozińskiego, czy Miroslava Pastvę lub skorzystać z młodszych zawodników: Dawida Polkowskiego albo Grzegorza Tomasiewicza. W meczu z GKS nie zagra Michał Bajdur, który jest kontuzjowany i nie znalazł się kadrze na mecz. W ataku równe szanse na występ mają Adrian Paluchowski oraz Dariusz Zjawiński.

W GieKSie także doszło do wielu zmian. Nowym szkoleniowcem zespołu został Piotr Mandrysz. Wraz z nim do zespołu przyszło kilku zawodników m.in. Wojciech Kędziora z Bruk-Betu Termaliki Nieciesza, Dawid Plizga z Górnika Zabrze, Tomasz Midzierski z Miedzi Legnica, czy też Tomasz Mokwa z Piasta Gliwice. Drużyna z Katowic w okresie przygotowawczym rozegrała 6 meczów kontrolnych, z czego trzy spotkania zremisowała i poniosła trzy porażki. Sobotni rywal Pogoni zagrał już w bieżącym sezonie w rozgrywkach pucharowych. Niestety, GKS przegrał w Tarnobrzegu z tamtejszą Siarką 0:1.

KADRA POGONI NA SEZON 2017/18

ROZJEMCA PSKIT

Arbitrem spotkania GKS – Pogoń będzie Paweł Pskit z Łodzi. 37-latek w przeszłości prowadził już mecze z udziałem siedlczan. W poprzednim sezonie sędziował mecz Pogoni z Olimpią w Grudziądz oraz pojedynek na stadionie ROSRRiT ze Stalę Mielec.

PRZEWIDYWANY SKŁAD

Konrad Stępniowski – Jakub Szrek, Arkadiusz Czarnecki, Mateusz Żytko, Jarosław Ratajczak – Dawid Kieplin, Danie Chyła, Łukasz Jegliński, Grzegorz Tomasiewicz, Damian Świerblewski – Adrian Paluchowski

TYPY REDAKCJI

Bartosz Cabaj: GKS – Pogoń 0:1
Mateusz Ciulak: GKS – Pogoń 1:1
Kamil Sulej: GKS – Pogoń 1:0

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert


Co? Gdzie? Kiedy?

 • niedziela, 27 Maj 12:00
  III liga: Tygrys Huta Mińska – Pogoń Siedlce
 • niedziela, 27 Maj 12:45
  Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Puszcza Niepołomice
 • niedziela, 27 Maj 13:00
  IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce
 • niedziela, 27 Maj 18:00
  Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot
 • sobota, 2 Cze 10:00
  Grand Prix Siedlec w szachach 2018 – turniej 6
 • sobota, 2 Cze 12:30
  III liga: Pogoń Siedlce – WAP Warszawa
 • sobota, 2 Cze 14:00
  Ekstraliga: Skra Warszawa – Awenta MKS Pogoń Siedlce
 • niedziela, 3 Cze 08:00
  Sztafeta 105-lecia
 • niedziela, 3 Cze 12:45
  Nice 1 Liga: Raków Częstochowa – Pogoń Siedlce
 • niedziela, 3 Cze 17:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – Dolcan Ząbki


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny