Start Marcinkiewicza w Igrzyskach. Szósta lokata na 5000 m

Reprezentant Pogoni Siedlce Adrian Marcinkiewicz ma za sobą start w 23 Światowych Letnich Igrzyskach niedosłyszących, które odbyły się w tureckim mieście Samsun.

Biegacz długodystansowy Pogoni Siedlce, Adrian Marcinkiewicz wziął udział w Światowych Letnich Igrzyskach osób niedosłyszących. Rywalizacja odbyła się w dniach 18-30 lipca w tureckiej miejscowości Samsun. Podopieczny Janusza Maciejewskiego wystartował w trzech konkurencjach biegowych: na 1500m, 3000m z przeszkodami oraz 5000m.

Zapowiadało się, że zawodnik Pogoni na którymś z dystansów wywalczy medal. Tak się nie stało. W dużej mierze miały na to wpływ problemy zdrowotne, których nasz lekkoatleta nabawił się w Turcji.

Adrian rywalizację na 1500 m zakończył w półfinale uzyskując czas 4:10,28, zaś startu na 3000 m przez płotki nie ukończył. Zdecydowanie lepiej wypadł w ostatnim biegu (gdy odzyskał nieco sił po chorobie). W klasyfikacji końcowej biegu na dystansie 5000 m zajął szóste miejsce, osiągając czas 15:38,97. Do medalu brązowego zabrakło około 30 sekund.

źródło: własne / MKS Pogoń Siedlce (FB); foto: Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych UPH