wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Zawodnicy Feniksa startowali na PGE Narodowym

Kilku reprezentantów Feniksa Siedlce uczestniczyło w Małym Memoriale Kamili Skolimowskiej.

15 sierpnia na stadionie PGE Narodowym w Warszawie rozegrany został 8 Memoriał Kamili Skolimowskiej. Wprawdzie wśród seniorów nie mieliśmy naszych reprezentantów, ale kilku zawodników SKS Feniks Siedlce uczestniczyło w zmaganiach sportowców młodszych wiekiem. Mowa o Małym Memoriale Kamili Skolimowskiej, gdzie swe siły mierzyli ci, którzy być może za kilka lat stanowić będą o sile seniorskiej reprezentacji Polski.

W biegach na 110 m przez płotki oraz na 100 m startowali zawodnicy Feniksa Siedlce. Wielu z nich pokazało się z dobrej strony poprawiając swoje rekordy życiowe.

W rywalizacji na 110 metrów przez płotki (U-16) wziął udział Adam Donacki. Zawodnik Feniksa zajął drugie miejsce, a czas 19.28 jest od 15 sierpnia jego nowym rekordem życiowym.

W biegu na 100 m (U-16/U-18) wystąpiło trzech siedlczan. Michał Wyrębiak (szósty)
i Wiktor Chojnacki (ósmy) kończyli bieg z nowymi „życiówkami” (odpowiednio: 12.77 i 12.82). Na dziewiątej pozycji do mety dotarł Mateusz Pilarski (12.91). W starszej kategorii wiekowej (U-18/U-20) uczestniczyli: Mateusz Michalak i Dawid Krogul. Pierwszy z nich osiągnął najlepszy wynik w karierze (12.02) i zajął piąte miejsce, zaś drugi – był siódmy z wynikiem 12.50

WYNIKI

W 20 Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły wziął udział Jan Parol. Kulomiot WLKS Siedlce-Nowe Iganie w swojej konkurencji zajął siódme miejsce osiągając rezultat 18.02. Konkurs wygrał Michał Haratyk (20.63).