Zwycięstwo było blisko. Remis Pogoni z liderem (multimedia)

W szóstej kolejce Nice 1 Ligi Pogoń Siedlce przed własną publicznością zremisowała z Chrobry Głogów 1:1.

W porównaniu do wygranego meczu ze Stalą Mielec w składzie Pogoni zaszła jedna zmiana. W miejsce Miroslava Pastvy do wyjściowego składu wskoczył Piotr Mroziński.

Już w czwartej minucie we własnym polu karnym faulował Daniel Chyła, a jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Mateusz Machaj. W pierwszym kwadransie przyjezdni wypracowali sobie jeszcze dwie okazje, ale uderzenia Machaja i Karola Danielaka nie znalazły drogi do siatki. W szesnastej minucie pierwszy strzał w meczu oddała Pogoń, jednak próba Daniela Chyły okazała się nieudana. Nieco po upływie pół godziny mogło być 1:1. W pole karne futbolówkę zacentrował Maciej Wichtowski, tam dobrze główkował Grzegorz Tomasiewicz, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Sławomir Janicki. W doliczonym czasie pierwszej połowie gola do szatni zdobył Mateusz Żytko i do przerwy był remis 1:1.

Pierwszy niecelny strzał w drugiej części gry oddał Jakub Szrek. W 55 minucie gospodarze wyprowadzili doskonały kontratak, który niezłym uderzeniem zakończył Dariusz Zjawiński, jednak nie było ono na tyle precyzyjne, aby zaskoczyć Janickiego. W kolejnym fragmencie spotkania utrzymywał się wynik remisowy, a inicjatywę cały czas miała Pogoń. Ostatecznie siedlczanie oraz głogowianie podzielili się punktami.

W następnej serii gier Pogoń Siedlce w sobotę 2 września o godzinie 18:00 na wyjeździe zmierzy się z Bytovią Bytów.

28.08.17, 19:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Chrobry Głogów 1:1 (1:1)

Bramki: Mateusz Żytko 45+1 – Mateusz Machaj 5

Pogoń:  13. Krystian Stępniowski – 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 27. Jakub Szrek (76, 17. Dawid Kieplin), 23. Piotr Mroziński (70, 22. Miroslav Pastva), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (83, 24. Damian Świerblewski) – 9. Dariusz Zjawiński

Chrobry: 12. Sławomir Janicki – 18. Michał Ilków-Gołąb, 42. Seweryn Michalski, 32. Przemysław Stolc, 8. Karol Danielak – 25. Jakub Bach (53, 77. Serhij Napołow), 21. Michał Pawlik (54, 14. Michał Borecki), 16. Robert Mandrysz, 89. Mateusz Machaj, 2. Łukasz Szczepaniak – 19. Przemysław Trytko (72, 26. Konrad Kaczmarek)

Żółte kartki: Daniel Chyła 4, Dariusz Zjawiński 90 – Michał Pawlik 35, Michał Ilków-Gołąb 45

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)