wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Dobry prognostyk przed startem ligi. Wygrana z akademiczkami

PGE MKK Siedlce wygrał 59:57 z AZS UMCS Lublin. Pomimo towarzyskiego charakteru mecz przypominał starcie ligowe.

Podopieczne Teodora Mollova potwierdziły, że drugie miejsce na turnieju w Toruniu nie było przypadkiem. Od pierwszej minuty siedlczanki toczyły wyrównany bój z akademiczkami. Po pierwszej połowie PGE MKK zasłużenie prowadził 32:24. Ponad połowę punktów dla gospodyń zdobyła imponująca strzelecką formą Oksana Mollov.

W trzeciej kwarcie AZS UMCS zniwelował straty. Akademiczki rozkręcały się z minuty na minutę i wydawało się, że nie wypuszczą z rąk prowadzenia 56:49. Dwie trójki z rzędu – Katarzyny Trzeciak i Oksany Mollov – doprowadziły do nerwowej końcówki, w której więcej zimnej krwi zachowały siedlczanki.

W AZS UMCS zagrała Marta Witkowska, która swego czasu – jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Jujka – występowała w Siedlcach.