wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Dobra postawa Grzybowskiej-Franc w DME. Polki na siódmej pozycji

Reprezentacja Polski, z Katarzyną Grzybowską-Franc w składzie, zajęła siódme miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym, które odbyły się w Luksemburgu.

Mistrzostwa odbywały się w hali Luksemburg-Kirchberg w dniach 13-17 września. Łącznie zgłoszonych zostało 38 kobiecych zespołów.

Reprezentantki Polski znakomicie rozpoczęły. Na inaugurację pokonały Francję 3:0. Od wygranej bez straty seta mecz z Trójkolorowymi zaczęła Natalia Partyka. Wynik podwyższyła wychowanka Pogoni Siedlce Katarzyna Grzybowska-Franc (pokonała Laurę Gasnier 3:2), a kropkę nad i postawiła Li Qian.

W drugim spotkaniu grupy D Polki przegrały z Rosją 1:3. Jedyny punkt zdobyła Li Qian. Dwie gry przegrała Natalia Partyka, a jedną Katarzyna Grzybowska-Franc.

O awans do ćwierćfinału Polki zagrały z Białorusinkami. Po wygranej z Francją 3:0 i porażce z Rosją 1:3, Biało-Czerwone pokonały reprezentację Białorusi. Świetnie zagrała Li Qian, która pokonała Viktorię Pavlovich 3:0. Natalia Partyka przegrywała z Nadezhdą Bogdanovą 0:2, a Katarzyna Grzybowska-Franc z Darią Trigolos 0:1, ale oba spotkania zakończyły się zwycięstwami Polek.

W ćwierćfinale Polki przegrały 0:3 z Niemkami, które były głównymi faworytkami turnieju i pozostała im walka o pozycje 5-8.

W meczu z Austrią Polki grające bez Natalii Partyki i Li Qian uelgły 1:3. Katarzyna Grzybowska-Franc w tym meczu przegrywała z Amelie Solja 0:2, ale zdołała wygrać 3 sety.

Dzięki zwycięstwu w kolejnym meczu – z Portugalią 3:0, reprezentantki Polski zostały sklasyfikowane na 7 pozycji w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Luksemburgu.

W każdym meczu zagrała Katarzyna Grzybowska-Franc. Siedlczanka pokazała się z dobrej strony. Odniosła 4 zwycięstwa i poniosła 2 porażki. Lepszy bilans z Polek miała jedynie Li Qian (3 wygrane w czterech pojedynkach).

źródło: własne / PZTS; foto: brzeg24.pl