Kolejne sukcesy siedlczan w trójboju siłowym. Wielki wyczyn Grądzkiej

W piątek, 22 września na Mistrzostwach Świata GPC w Trójboju Siłowym Trutnov Czechy, zawodnicy klubu Kuźnia Formy – Siłownia & Fitness wywalczyli kolejne medale.

Z najlepszej strony pokazała się Anita Grądzka, która wywalczyła złoty medal w kategorii wiekowej do 48 kg. Zawodniczka ustanowiła dwa rekordy: rekord świata oraz rekord europy! Grądzka wywalczyła też w klasyfikacji wszech kategorii, wśród najsilniejszych kobiet świata tzw. kategorii Open kobiet III miejsce. Atletka jest pierwszą kobietą w historii Siedlec, która ma już na swoim koncie tytuły Mistrzyni Polski, Mistrzyni Europy i Mistrzyni Świata oraz Rekordzistki Polski, Europy i Świata!

Kolejna zawodniczka, który reprezentował team z Siedlec to Carmena Luty. Siedlczanka wywalczyła pierwsze miejsce i Tytuł Mistrzyni Świata w kat. Junior (do 18 lat). Srebrny Medal i tytuł Vice Mistrza Świata w kat. Junior do lat 17 wywalczył także Patryk Strzałek.

Niestety nasz najbardziej utytułowany zawodnik w wyciskaniu sztagi leżąc – Mirosław Borkowski, tym razem z powodu odnawiającej się kontuzji stawu barkowego, spalił swoje 3 podejście w walce o medal. W konsekwencji skutkowało to zajęciem przez niego IV miejsca.

źródło i foto: Kuźnia Formy – Siłownia & Fitness