Nartorolkowy start Staręgi w Niemczech. Podium siedlczanina

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) stanął na podium Pucharu Niemiec w biegach na nartorolkach.

W dniach 22-24 września na obiektach sportowych Oberhof Arena rozegrany został Puchar Niemiec w biegach na nartorolkach i w crossie na nogach. Rywalizowano w sprintach klasykiem, crossie oraz na dystansach stylem dowolnym.

W zawodach startowali głównie gospodarze, dla których był to sprawdzian przed nadchodzącym sezonem, ale też nie zabrakło Rosjan i… Polaków, w tym Macieja Staręgi (UKS Rawa Siedlce). Siedlczanin w Oberhofie startował dwukrotnie: w sprintach klasykiem i sobotnim crossie.

W swojej koronnej konkurencji, czyli sprincie, Maciek w kwalifikacjach był trzeci. W finale zajął także trzecie miejsce ulegając tylko Rosjaninowi Aleksandrowi Panżińskiemu oraz Niemcowi Thomasowi Bingowi Maciek miał także 3 czas kwalifikacji.

„Technika do poprawki, ale moc jest odpowiednia. 2,5 sek z Mistrzem Olimpijskim w kwalifikacjach to dość dobry prognostyk na sezon” – powiedział po biegu.

WYNIKI SPRINT

W crossie na dystansie 10 kilometrów Staręga zajął 20 miejsce z prawie trzymminutową stratą do zwycięzcy Lucasa Bogla.