Koncert KPS na otwarcie sezonu

Inauguracja I ligi zakończyła się powodzeniem dla KPS Siedlce. Podopieczni Witolda Chwastyniaka wygrali 3:0 z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Obie drużyny zdążyły się dokładnie poznać w czasie przedsezonowych gier sparingowych. Lechia okazała się najlepsza w towarzyskim turnieju w Siedlcach, choć w bezpośrednim starciu przegrała 0:3 z KPS. Beniaminek z Tomaszowa Mazowieckiego powetował sobie porażkę na turnieju w Lublinie, gdzie wygrał 3:1 z siedlczanami. Lechia zakontraktowała latem Kamila Gutkowskiego, który w przeszłości występował w KPS.

KPS w okresie przygotowawczym był w bardzo niestabilnej formie, dlatego pierwszy mecz sezonu stanowił dużą niewiadomą. Siedlczanie od pierwszej piłki w spotkaniu grali rewelacyjnie. W pierwszym secie KPS w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i wygrał 25:18. W drugiej odsłonie nieco lepiej zagrali goście z Tomaszowa Mazowieckiego, jednak tego dnia nie byli w stanie przeciwstawić się ekipie Witolda Chwastyniaka. Drugi set zakończył się wynikiem 25:21 dla gospodarzy. W trzeciej partii powtórzył się scenariusz z premierowej partii. KPS wygrał 25:17, a w całym meczu na inaugurację sezonu pewnie triumfował 3:0.

PLANY KPS

W drugiej kolejce siedlczan czeka pierwszy wyjazd w sezonie 2017-18. W sobotę 7 października o 17:00 KPS zagra z kolejnym beniaminkiem – Olimpią Sulęcin.

30.09.17, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:18, 25:21, 25:17)
KPS: 5. Jakub Urbanowicz, 8. Krzysztof Gibek, 12. Karol Szczygielski, 15. Kamil Szaniawski, 16. Adam Sobolewski, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 2. Maciej Polański, 7. Rafał Pawlak, 11. Jakub Gontarewicz, 13. Michał Kądzioła, 14. Mateusz Ogrodniczuk
MVP: Krzysztof Gibek