Pogoń zburzyła tyską twierdzę! (wideo)

Siedlecka Pogoń po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonała w Tychach tamtejszy GKS 3:2.

Bartosz Tarachulski na mecz z GKS dokonał kilku zmian w składzie. Na prawej obronie Macieja Wichtowskiego zastąpił Jakub Szrek, Piotr Mroziński zagrał w środku pola za Łukasza Jeglińskiego, a na skrzydle za Dominika Kuna od pierwszej minuty pojawił się Michał Bajdur. Miejsce Dawida Polkowskiego zajął natomiast Adrian Paluchowski.

Pogoń rozpoczęła mecz od dwóch groźnych akcji. Najpierw w 12 minucie Adrian Paluchowski dograł futbolówkę wzdłuż bramki i nabiegającemu Dariuszowi Zjawińskiemu zabrakło kilku centymetrów, żeby wpakować piłkę do siatki. Cztery minuty później Grzegorz Tomasiewicz sprytnie rozegrał rzut wolny i jeden z Pogonistów znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak piłkarz zamiast strzelać sfaulował w tej sytuacji golkipera gospodarzy. 17 minuta: tym razem było groźnie pod bramką Rafała Misztala, ale naciskany przez obrońców Michał Fidziukiewicz nie trafił czysto w piłkę. W 41 minucie Michał Bajdur został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Grzegorz Tomasiewicz. Biało-niebiescy schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego bardzo dobrze rozpoczęli drugą odsłonę. W tym fragmencie meczu gospodarze nie istnieli. Dobrą grę w 61 minucie udokumentował Dariusz Zjawiński, który po podaniu Michała Bajdura wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem. Dziewięć minut później kontaktowego gola dla GKS strzelił Kamil Zapolnik, który wykorzystał rzut karny po faulu Arkadiusz Czarneckiego. W 74 minucie nieoczekiwanie było już 2:2. Dawid Błanik dograł futbolówkę do Kamila Zapolnika, a ten celnym strzałem dopełnił formalności. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Piotr Krawczyk został sfaulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał przewinienie. Chwilę później zwycięskiego gola dla Pogoni strzelił Mateusz Żytko.

Siedlczanie w następny weekend mieli zmierzyć się z Olimpią Grudziądz, ale mecz został przełożony. W związku tym podopieczni Bartosza Tarachulskiego prawdopodobnie zagrają sparing z ekstraklasową Wisłą Płock. Następne ligowe spotkanie Pogoń rozegra w sobotę, 14 października. Wtedy to biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

30.09.17, 18:00 – Tychy

Nice 1 Liga: GKS Tychy – Pogoń Siedlce 2:3 (0:1)

Bramki: Kamil Zapolnik 70 (k), 74 – Grzegorz Tomasiewicz 41 (k), Dariusz Zjawiński 61, Mateusz Żytko 87 (k)

GKS: 1. Rafał Dobroliński – 13. Mateusz Grzybek, 4. Marcin Biernat, 27. Daniel Tanżyna, 33. Dawid Abramowicz – 18. Dawid Błanik, 6. Łukasz Matusiak (46, 17. Wojciech Szumilas), 24. Adrian Łuszkiewicz, 10. Piotr Ćwielong – 9. Michał Fidziukiewicz (46, 21. Marcin Radzewicz), 25. Kamil Zapolnik

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 27. Jakub Szrek (80, 35. Dawid Polkowski), 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 9. Dariusz Zjawiński, 23. Piotr Mroziński (78, 20. Piotr Krawczyk), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur – 87. Adrian Paluchowski (88, 19. Maciej Wichtowski)

Żółte kartki: Wojciech Szumilas 50, Piotr Ćwielong 54 – Dariusz Zjawiński 44, Jakub Szrek 58, Daniel Chyła 72, Grzegorz Tomasiewicz 84

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)