środa, 24 kwietnia 2024r.

Przasnysz ugrał remis z mocnymi rezerwami Pogoni

Mimo prowadzenia 2:0 Pogoń II nie wygrała meczu z MKS Przasnysz. Przasnyszanie doprowadzili do remisu 2:2 i wywieźli z Siedlec jeden punkt.

Do spotkania z Przasnyszem trener Marcin Tomaszewski miał do dyspozycji praktycznie całą jedenastkę z pierwszej drużyny. W wyjściowej jedenastce Pogon II, do grona trenujących z I-ligowcami dołączył jedynie Przemysław Rodak.

Pierwsza połowa spotkania to optyczna przewaga siedlczan, choć momentami do groźnych sytuacji dochodzili również przyjezdni. Groźny w zespole MKS był przede wszystkim Dominik Lemanek, który kilkakrotnie utrudnił pracę Przemysławowi Frąckowiakowi. W 37 minucie gola zdobyli Pogoniści. Po zagraniu Pawła Łydkowskiego z rzutu wolnego, jeden z graczy gości dotknął piłkę ręką w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny wykorzystał Dominik Barciak. W końcówce pierwszej połowy jeszcze jedną okazję na podwyższenie wyniku miał Barciak, lecz Rafał Szymański z trudnościami wybił piłkę za linię końcową.

Po zmianie stron znów lepiej radzili sobie gospodarze i w 58 minucie podwyższyli prowadzenie. Rzut wolny z dalekiej odległości wykonywał Dawid Kieplin i ku zdziwieniu wszystkich piłka po nieudanej interwencji golkipera wpadła do bramki. Na pewno bramkarzowi gości nie pomogło słońce świecące w jego stronę, które utrudniało widoczność. Chwilę potem po indywidualnej akcji Artur Gawęda dał przasnyszanom gola kontaktowego. Trafienie, ożywiło drużynę prowadzoną przez Pawła Wolińskiego i od tego momentu goście coraz częściej stwarzali zagrożenie. Szansę na wyrównującego gola miał m.in. Lemanek, lecz piłka przeszła obok słupka. Decydująca była 85 minuta. Wtedy goście przeprowadzili akcję skrzydłem i po dośrodkowaniu Gawęda po raz drugi pokonał Frąckowiaka dając swojej drużynie remis.

PLANY POGONI II

Kolejny mecz Pogoń II rozegra już w najbliższą środę 4 października o 18:00 w Siedlcach. Siedlczanie zmierzą się z mińską Mazovią w ramach półfinału okręgowego Pucharu Polski.

01.10.17, 15:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – MKS Przasnysz 2:2 (1:0)

Bramki: Dominik Barciak 37 (k), Dawid Kieplin 58 – Artur Gawęda 59, 85

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 16. Dawid Kieplin, 17. Przemysław Rodak, 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski (61, 5. Sebastian Krawczyk) – 11. Paweł Garyga, 8. Adrian Małachowski, 4. Łukasz Jegliński, 99. Dominik Barciak (61, 24. Paweł Marchel), 93. Dominik Kun – 21. Cezary Demianiuk

Przasnysz: 22. Rafał Szymański – 5. Mateusz Pepłowski, 2. Robert Wróblewski, 6. Damian Grędziński, 15. Sebastian Zakrzewski (75, 16. Dariusz Przebierała) – 19. Sebastian Lubiński, 7. Michał Pragacz (75, 11. Arkadiusz Wiśniewski), 18. Jarosław Chełchowski, 21. Dominik Lemanek (82, 17. Łukasz Kosiorek), 10. Maciej Smoliński – 9. Artur Gawęda

Żółte kartki: Michał Panufnik 18, Łukasz Jegliński 34 – Dominik Lemanek 37, Michał Pragacz 47, Artur Gawęda 90+4

Sędzia: Maciej Pietrzyk (Radom)