Siedlczanie z medalami Mistrzostw Europy w nordic walking

Kilka tytułów wywalczyli reprezentanci klubów naszego miasta w rozegranych w Legnicy Mistrzostwach Europy w nordic walking.

30 września w Legnicy odbyły się Mistrzostwa Europy Nordic Walking. Siedlce reprezentowało kilkoro zawodników z grup: NoWi Siedlce, Luki Team Siedlce i Pozytywni Zabiegani.

Tytuł mistrza Europy w kat. M 18-29 wywalczył Jakub Deląg (Luki Team Siedlce) – trzeci w kat. open.

Tytuły Wicemistrzów Europy w swoich kategoriach zdobyli: Zofia Zacharczuk (K 60-64) i Maciej Karasiński (M 45-49) – oboje NoWi Siedlce oraz Renata Jachimowicz z Luki Team Siedlce (K 50-54). Maciej był bliski stanięcia na podium w kat. open, bowiem do mety dotarł na czwartej pozycji.

Z brązowych medali cieszyli się: Lidia Borkowska (NoWi Siedlce) w kat. K 50-54 oraz Andrzej Michalski (Pozytywnie Zabiegani) w kat. M 55-59.

Pozostali reprezentanci NoWi Siedlce zajmowali następujące miejsca:
– piąte w kat. M 18-29 – Kacper Kryszczuk
– szóste w kat. M 50-54 – Krzysztof Kryszczuk
– siódme w kat. K 45-49 – Alicja Karasińska
– ósme w kat. M 45-49 – Krzysztof Frąckowiak

Wyjazd na zawody odbył się wspólnie z zaprzyjaźnioną grupą z Białej Podlaskiej. Bialscy zawodnicy Piotr  Wetoszka i Jolanta Uss wywalczyli również Wicemistrzostwo, a Mirosław Laskowski brąz.

Oprócz Mistrzostw Europy, odbył się także Finał Pucharu Europy w nordic walking. Na dystansie 10 km druga w kat. K 50-59 była Renata Jachimowicz, a trzecie miejsce w kat. M 30-39 zajął Łukasz Witczuk ( oboje Luki Team Siedlce).