Mazovia za pucharową burtą! Pogoń II zagra na Mazowszu (fotogaleria)

Mazovia za pucharową burtą! Pogoń II zagra na Mazowszu

Rezerwy siedleckiej Pogoni pokonały w półfinale okręgowego Pucharu Polski Mazovię Mińsk Mazowiecki 2:0 i tym samym awansowały do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Na spotkanie z Mazovią trener Marcin Tomaszewski miał do dyspozycji m.in. Przemysława Frąckowiak, Pawła Garygę oraz młodzieżowców trenujących pod okiem Bartosza Tarachulskiego.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane, zespoły nie stworzyły zagrożenia pod żadną z bramek. Dopiero w 22 minucie przed szansą zdobycia gola stanął Paweł Łydkowski po dośrodkowaniu Pawła Marchela, ale uderzył głową obok bramki. Kilka minut później próbował Dominik Barciak, również bez skutku. Za chwilę ponownie główkował groźnie Łydkowski, jednak ponownie młodemu obrońcy zabrakło skuteczności. W 32 minucie zaatakowała Mazovia za sprawą Marcina Kowalczyka, którego powstrzymał Przemysław Frąckowiak. Dziewięć minut potem okazję miał Łukasz Puciłowski, którego strzał obronił siedlecki golkiper. W końcówce odsłony po dośrodkowaniu w pole karne Cezarego Demianiuka Marchel uderzył obok słupka. W doliczonym czasie gry pierwszej części gry padł gol dla Pogoni. Dawid Polkowski dośrodkował w pole karne, piłkę zgrał Paweł Garyga, a do siatki z bliskiej odległości trafił Przemysław Rodak.

Druga połowa rozpoczęła się wyśmienicie dla Pogonistów. Po błędzie defensora Mazy sytuacji sam na sam z Mateuszem Matrackim nie zmarnował Demianiuk i podwyższył prowadzenie. Później biało-niebiescy kontrolowali przebieg gry i nie pozwalali na wiele drużynie Andrzeja Sieradzkiego. Dodatkowo kilkakrotnie siedlczanie mogli pokusić się o kolejne bramki. W 59 minucie do dośrodkowania doszedł Polkowski, ale uderzył zbyt mocno. W końcówce meczu swojego drugiego gola w meczu mógł zdobyć Rodak, lecz jego strzał głową sparował Matracki.

W zespole Mazovii zagrali byli Pogoniści: Mateusz Janusiewicz i Jarosław Krajewski.

PLANY POGONI II

Dzięki zwycięstwu z Mazovią Pogoń II awansowała do wojewódzkiej edycji Pucharu Polski, która odbędzie się wiosną 2018. W drugim półfinale Naprzód Skórzec pokonał na wyjeździe Czarnych Węgrów 5:1. Pod znakiem zapytania stoi finał okręgowych rozgrywek, którego przyszłość wyjaśni się w najbliższych dniach. Następny mecz Pogoń II rozegra w ramach IV ligi mazowieckiej 7 października o 15:00 w Ostrołęce z Koroną.

04.10.17, 18:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

PP OZPN: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:0 (1:0)

Bramki: Przemysław Rodak 45+1, Cezary Demianiuk 47

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 5. Sebastian Krawczyk, 23. Piotr Ceranka, 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski – 98. Dawid Polkowski (66, 27. Piotr Goś), 7. Dominik Barciak (78, 18. Bartosz Szostek), 17. Przemysław Rodak, 20. Paweł Marchel, 6. Paweł Garyga – 21. Cezary Demianiuk (90, 4. Sebastian Szcześniak)

Mazovia: 23. Mateusz Matracki – 16. Jewhen Romanow (46, 77. Daniel Żurawski), 4. Alan Grabek (46, 22. Jarosław Krajewski), 3. Jacek Moryc, 7. Jakub Teodorski (54, 13. Jakub Zatorski) – 5. Marcin Kacprowicz, 8. Alan Gańko, 17. Łukasz Puciłowski, 10. Mateusz Janusiewicz (46, 19. Marcin Siedlecki), 9. Marcin Kowalczyk – 11. Rafał Słowik

Żółte kartki: Dominik Barciak 66, Piotr Goś 86, Bartosz Szostek 90+3 – Alan Grabek 25, Daniel Żurawski 87

Sędzia: Przemysław Replin (Siedlce)