Dobre występy siedleckich pływaków. 13 medali w Garwolinie

W weekend w Garwolinie odbyły się otwarte zawody pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin. Występujący w tym turnieju pływacy UKS Ósemka Siedlce zdobyli 13 medali.

W kategorii 7 lat i młodsi na dystansie 25 metrów stylem dowolnym złoty medal zdobył Bruno Włodarczyk, który dopłynął na metę z czasem 27,87. Tuż za nim uplasował się inny zawodnik Ósemki – Ignacy Ostrowski. W kategorii 8-10 lat na tym samym dystansie srebrny medal zdobył Wojciech Jóźwiak.

Na 25 metrów stylem klasycznym zwyciężyła najmłodsza zawodniczka teamu z Siedlec, Michalina Reda (42,70 sekund). W kategorii dziewczyn (8-10 lat) złoto zdobyła Wiktoria Karwowska. Wśród chłopców (7 lat i młodsi) w tej samej konkurencji złoty medal uzyskał Ignacy Ostrowski (28,28), srebrny Bruno Włodarczyk (40,11 sekund) oraz wśród 8-10 latków: złoto Wojciech Jóźwiak (21,41 sekund) i brąz Aleksander Ostrowski (23,21 sekundy).

W stylu grzbietowym (25 metrów) ponownie najlepsza była Michalina Reda 31,04. Natomiast w grzebiecie na 50 metrów (11-13 lat) zwyciężył Maciej Nieczyporuk, który zakończył wyścig z czasem 38,12 sekund. Nieczyporuk wystartował także na 100 metrów stylem dowolnym. W tej konkurencji siedlczanin zajął drugie miejsce.

Na 25 metrów stylem motylkowym drugie miejsce z czasem 25.88 zajął Aleksander Ostrowski.

źródło i foto: UKS Ósemka Siedlce