Kadetki z medalami, kadeci z odległym miejscami (fotogaleria)

Dwa medale przywiozły z Krotoszyna młode sumitki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. W dniach 7-8 października rywalizowano tam o medale mistrzostw Polski młodzików i kadetów.

W dniach 7-8 października Krotoszyn był miejscem rywalizacji młodych adeptów sumo. To właśnie w mieście położonym na Wysoczyźnie Kaliskiej odbyły się mistrzostwa Polski młodziczek, młodzików, kadetek i kadetów w tej dyscyplinie sportu.

W mistrzowskiej imprezie brali udział kadeci i kadetki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Najlepiej spisała się Karolina Urban, która wygrała rywalizację w kat. 48 kg i zdobyła złoty medal. W kat. 65 kg na najniższym stopniu mogliśmy ujrzeć kolejną zawodniczkę siedleckiego klubu. Mowa o Natalii Izdebskiej, która wywalczyła brązowy medal.

Dzięki dobrej postawie kadetek WLKS został sklasyfikowany na szóstym miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Kadetom WLKS poszło nieco gorzej. Dziewiąte miejsca w swoich kategoriach wagowych zajmowali: Paweł Orzyłowski (kat. 65 kg) i Cezary Skorupski (kat. 85 kg), natomiast trzynasty w kat. 75 kg był Jacek Kobyliński.