=Centrum

Pogoniści zagrali w Nadarzynie. Dwa medale w I WTK Seniorów

Autor:
Dodano: 2017/10/11 21:47    views 252

Tenisiści stołowi MKS Pogoń Siedlce wystąpili w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjny Seniorów, który został rozgrywany w Nadarzynie.

W zawodach udział wzięło dwóch zawodników Pogoni: Damian Kreft oraz Kamil Kurowski.

Kreft w pierwszej rundzie otrzymał wolny los i bez gry awansował do kolejnej fazy. Tam tenisista bez problemów pokonał Jana Klepko 3:0. W kolejnych rundach Kreft ograł Patryka Bożeka i Mateusza Pawlika. W półfinale zagrał natomiast ze swoim klubowym kolegą – Kamilem Kurowskim, który we wcześniejszych rundach bez większych przeszkód pokonał swoich rywali. W 1/2 finału lepszy okazał się Kreft, który pokonał wychowanka Pogoni 3:0. W finale Kreft niestety okazał się gorszy od Filipa Szymańskiego i zakończył zawody na drugiej pozycji. Natomiast w meczu o 3 miejsce Kurowski wygrał po kreczu z Antonim Witkowskim i zdobył brązowy medal.

Kreft zdobywając srebro awansował do I Grand Prix Seniorów, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 27-29 października.