Premierowy triumf Pogoni po emocjonującej końcówce

Pogoń odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach III ligi. W Zwoleniu z miejscowym Orlętami siedlczanie wygrali 19:18.

Podopieczni Michała Kluczka bardzo dobrze weszli w mecz. Po 10 minutach Pogoń prowadziła 4:1 i aż do przerwy siedlczanie utrzymywali wypracowaną przewagę. Po 30 minutach było 9:6 dla Pogoni. W drugiej połowie lepiej zaczęły grać Orlęta. Siedlczanie potrafili grać skutecznie w defensywie, ale z grą z przodu było zdecydowanie gorzej. W 53 minucie miejscowi prowadzili 15:13 i wydawało się, że to ekipa ze Zwolenia zainkasuje komplet punktów. Pogoń potrafiła jednak najpierw odrobić stratę, a następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i triumfowała 19:18.

W następnej kolejce Pogoń w weekend 11-12 listopada we własnej hali zagra z Olimpią Biała Podlaska.

14.10.17, 15:00 – Zwoleń

III liga: Orlęta Zwoleń – Pogoń Siedlce 18:19 (6:9)

Pogoń: 1. Jakub Altin, 12. Jakub Chromiński – 2. Sebastian Szlaski, 3. Bartosz Niedziółka 2, 4. Jakub Kordecki, 5. Jan Borkowski 4, 7. Kacper Żółkowski, 8. Kamil Kicka 4, 9. Mateusz Pogonowski, 10. Kamil Wiśniewski, 11. Paweł Turyk, 14. Wojciech Tchórzewski 6, 15. Michał Czarnecki, 17. Rafał Kacprzak, 18. Jakub Kryszczuk 2, 19. Arkadiusz Zbucki 1