Remis z sąsiadem w tabeli. Pierwszy gol Kuna

W meczu 13 kolejki Nice 1 Ligi piłkarze MKP Pogoń Siedlce zremisowali na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:1.

W porównaniu do ostatniego meczu ligowego w Pogoni zaszła jedna zmiana w składzie. Miejsce pauzującego za żółte kartki Dariusza Zjawińskiego zajął Dominik Kun. Ponadto w kadrze znalazł się Cezary Demianiuk, który ostatnio grał w rezerwach.

Początek meczu należał do Górnika, który lepiej operował piłką. W 11 minucie na strzał z około 20 metrów zdecydował się Piotr Mroziński, jednak to uderzenie poszybowało obok bramki. Sześć minut później z dystansu strzelał Filip Karbowy i futbolówka minimalnie minęła bramkę Pogoni. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego w tym meczu byli nastawieni na grę z kontry. 30 minuta: Rafał Misztal z problemami obronił mocne uderzenie Rafała Kosznika. Pięć minut później Michał Bajdur próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy, jednak Sergiusz Prusak pewnie interweniował. W 39 minucie bliski strzelenia gola dla Górnika był Patryk Szysz, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Mateusz Żytko. Chwilę później zza pola karnego uderzał Grzegorz Tomasiewicz i golkiper zielono-czarnych szczęśliwie obronił ten strzał.

Drugą odsłonę od groźnego strzału rozpoczął Piotr Mroziński. W 53 minucie Jarosław Ratajczak sfaulował Dariusza Jareckiego w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Patryk Szysz. 60 minuta: Dominik Kun po indywidualnej akcji na skrzydle zszedł do środka, po czym uderzył nad spojeniem. W 73 minucie Arkadiusz Czarnecki zacentrował w pole karne, a tam niecelnie główkował Piotr Krawczyk. Kilkadziesiąt sekund później podopieczni Bartosza Tarachulskiego doprowadzili do remisu. Grzegorz Tomasiewicz będąc przy linii końcowej wyłożył futbolówkę Dominikowi Kunowi, a ten strzałem z pierwszej piłki dopełnił formalności. Po zdobyciu wyrównującej bramki siedlczanie byli bardziej aktywni i próbowali wywieźć z Łęcznej komplet punktów, jednak zabrakło dokładności przy wykończeniu akcji. Od 84 minut biało-niebiescy grali w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Arkadiusz Czarnecki. W końcówce gospodarze przycisnęli, jednak siedlczan przed utratą bramki uratował Rafał Misztal, który kilkukrotnie interweniował.

W barwach Górnika zagrał Robert Pisarczuk, który był w przeszłości zawodnikiem MKP Pogoń. Natomiast w Pogoni wystąpił Adrian Paluchowski, grający w przeszłości w teamie z Łęcznej.

PLANY POGONI

W przyszłym tygodniu siedlecka Pogoń rozegra dwa mecze. Najpierw w środę, 18 października biało-niebiescy rozegrają zaległe spotkanie z Olimpią Grudziądz. Natomiast w sobotę, 21 października Pogoń zmierzy się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

14.10.17, 13:00 – Łęczna

Nice 1 Liga: Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Patryk Szysz 54 (k) – Dominik Kun 74

Górnik: 79. Sergiusz Prusak – 17. Radosław Pruchnik, 20. Łukasz Wiech, 4. Rafał Kosznik – 22. Robert Pisarczuk (81, 24. Piotr Pacek), 19. Filip Szewczyk (70, 5. Łukasz Tymiński), 6. Paweł Sasin, 10. Filip Karbowy, 21. Dariusz Jarecki (89, 99. Adrian Szczerba) – 11. Patryk Szysz, 96. Sebastian Szerszeń

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 27. Jakub Szrek, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 29. Dominik Kun, 23. Piotr Mroziński (64, 20. Piotr Krawczyk), 8. Daniel Chyła (72, 35. Dawid Polkowski), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur – 87. Adrian Paluchowski (64, 92. Cezary Demianiuk)

Żółte kartki: Filip Karbowy 29, Rafał Kosznik 90+3 – Jakub Szrek 4, Piotr Mroziński 51, Arkadiusz Czarnecki 71, Rafał Misztal 85

Czerwona kartka: Arkadiusz Czarnecki 84

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec)