Twierdza Siedlce ma się dobrze. Budowlani pokonani (multimedia)

Podopieczni Andrzeja Kozaka wygrali 17:12 z Budowlanymi SA Łódź, czyli aktualnym mistrzem Polski.

Pogoniści po zdobyciu czterech punktów w ostatnich dwóch meczach byli pod ścianą. Sytuacja siedlczan była tym gorsza, że do dyspozycji trenera Kozak nie było z różnych powodów kilku podstawowych zawodników. W piętnastce Budowlanych SA zaprezentował się wychowanek Pogoni – Michał Mirosz.

KLUCZOWY KWADRANS

Jedyne przyłożenie dla Pogoni w całym meczu. Po godzinie gry opór mistrza Polski został złamany. Po dłuższej chwili naporu przyłożenie zapisał na swoim koncie Grzegorz Muszyński. Chwilę później Daniel Gdula otrzymał żółtą kartkę, która wykluczyła go z gry na 10 minut. Mistrzowie Polski korzystając z gry w przewadze zniwelowali straty po przyłożeniu młodszego z braci Miroszów. Odpowiedź Pogoni była zabójcza i ostateczna. Na kwadrans przed końcem meczu z rzutu karnego wynik ustalił Rafał Janeczko. Wygrana 17:12 z łodzianami stała się faktem.

CYTAT MECZU

Byliśmy megazmotywowani na ten mecz. Zakładaliśmy sobie kąsanie rywali po kostkach od pierwszej do ostatniej minuty. Był to mecz walki, który mógł się podobać kibicom – powiedział po końcowym gwizdku Gdula.

W niedzielę 22 października Pogoń zakończy rundę zasadniczą wyjazdowym meczem w Krakowie. Początek spotkania z Juvenią o 14:00.

14.10.17, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani SA Łódź 17:12 (6:7)