Nowa koszykarka nie pomogła. PGE MKK przegrał w Toruniu

Kolejny wyjazd PGE MKK zakończył się niepowodzeniem. Tym razem siedlczanki przegrały w Toruniu.

Na kilka dni przed wyjazdem do Torunia do PGE MKK dołączyła nowa, zapowiadana od dłuższego czasu, zawodniczka. Kristina Alikina, bo o niej mowa, to 31-letnia silna skrzydłowa pochodząca z Rosji. W przeszłości występowała m.in. w Dynamie Kursk (srebro w EuroCup 2013-14 oraz brąz w Eurolidze 2014-15), Horyzoncie Mińsk i… Enerdze Toruń.

KLUCZOWY MOMENT

Wysoko przegrana trzecia kwarta. PGE MKK wysoko przegrywał po pierwszej kwarcie, ale zdołał otrząsnąć się z przewagi torunianek. Energa schodziła na przerwę przy prowadzeniu, ale nieznacznym (39:33). Wszystkie nadzieje PGE MKK na korzystny wynik rozleciały się w trzeciej kwarcie. Energa była lepsza w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, wygrywając tę ćwiartkę 32:13. Ostatecznie torunianki wygrały 86:64.