Niezdobyte Suwałki. KPS przegrał ze Ślepskiem

Siatkarze KPS Siedlce doznali drugiej porażki w bieżącym sezonie. W Suwałkach nie sprostali Ślepskowi, ulegając 1:3.

KPS Siedlce w czwartej kolejce miał na rozkładzie wicemistrza I ligi z ubiegłego sezonu – Ślepsk Suwałki. Siatkarze reprezentujący klub z najzimniejszego miasta w naszym kraju potwierdzają, że w bieżącym sezonie po raz kolejny będą się liczyć w walce o awans do PlusLigi. Do meczu z naszą drużyną, trzykrotnie wygrali i piastowali fotel lidera I ligi. Siedlczanie po sobotniej porażce z akademikami z Częstochowy, chcieli powrócić na zwycięski szlak.

Partia otwierająca mecz nie należała do najlepszych w wykonaniu KPS. Do stanu 11:9 dla gospodarzy, siedlczanie trzymali rywala w ryzach. Niestety kilka błędów w wykonaniu podopiecznych Witolda Chwastyniaka i dobre zagrania suwalczan, pozwoliły im na zwiększenie przewagi do kilku punktów i spokojne kontrolowanie wydarzeń na parkiecie aż do końca tego seta.

Set numer 2 przebiegał zgoła odmiennie. To siedleccy siatkarze mniej więcej od połowy tej części gry wypracowali sobie niewielką zaliczkę punktową. O mały włos nie została ona zniweczona w decydujących fragmentach. Ostatecznie KPS wygrał na przewagi do 23 i wyrównał stan meczu.

Rozjuszeni powyższym faktem suwalczanie, ostudzili zapędy naszych graczy w kolejnym secie. Siedmiopunktowa seria miejscowych od stanu 6:4, praktycznie ustawiła jego losy. Wprawdzie KPS robił co mógł, by wyjść z opresji, lecz nie zdołał uratować tej partii.

Czwarty set środowego meczu był najbardziej wyrównany ze wszystkich tego wieczoru. Dopiero w ostatniej jego fazie lider I ligi potrafił odskoczyć na kilka punktów i wygrać, inkasując 3 punkty.

OPINIA – Maciej Nowak (II trener)

Zagraliśmy słabe spotkanie. Mieliśmy problemy z przyjęciem. Atakujący też nie stanęli na wysokości zadania. Martwią seryjnie tracone punkty. Mając kilka punktów przewagi, niepotrzebnie ją trwoniliśmy. Wydawało się, że po wygraniu drugiego seta, będzie lepiej. Niestety tak nie było. Szkoda, bo Ślepsk był do pokonania. Gdybyśmy nie popełnili tylu błędów, wynik mógłby być dużo lepszy.

PLANY KPS

W najbliższej kolejce KPS zagra przed własną publicznością z SMS Spała. Mecz zostanie rozegrany 22 października o 17:00.

18.10.17, 18:00 – Suwałki
I liga: Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 3:1 (25:15, 23:25, 25:16, 25:18)
Ślepsk: 6. Jan Lesiuk, 9. Kewin Sasak, 12. Łukasz Rudzewicz, 14. Cezary Sapiński, 18. Kacper Gonciarz, 7. Kamil Skrzypkowski i 16. Paweł Filipowicz (libero) oraz 2. Łukasz Szarek, 5. Witalij Szczytkov

KPS: 2. Maciej Polański, 5. Jakub Urbanowicz, 8. Krzysztof Gibek, 12. Karol Szczygielski, 16. Adam Sobolewski, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 7. Rafał Pawlak, 13. Michał Kądzioła, 14. Mateusz Ogrodniczuk

MVP: Paweł Filipowicz