wtorek, 19 marca 2024r.

Padła twierdza w Chojnicach! Pogoń wraca z trzema punktami! (wideo)

Padła twierdza w Chojnicach! Pogoń wraca z trzema punktami!

Siedlecka Pogoń wygrała z liderem Nice 1 Ligi – Chojniczanką w Chojnicach 2:0! Obie bramki zdobył Adrian Paluchowski.

W porównaniu ze spotkaniem z Olimpią Grudziądz ze składu Pogoni wypadli Jakub Szrek i Dominik Kun, którzy narzekają na drobne urazy. Ich kosztem do składu powrócił Arkadiusz Czarnecki (pauzował za czerwoną kartkę) oraz Dawid Polkowski. Ponadto trener Bartosz Tarachulski postawił na grę od początku spotkania Jarosława Ratajczaka i Piotra Mrozińskiego.

Pierwsza połowa spotkania to atak pozycyjny zespołu Chojniczanki i wyczekiwanie Pogonistów na skonstruowanie skutecznego kontrataku. Już w 8 minucie spotkania siedlczanie wykorzystali błąd lidera Nice 1 Ligi i po dośrodkowaniu z prawej strony powód do radości biało-niebieskim dał Adrian Paluchowski. Dwie minuty później gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, lecz dobrą interwencją popisał się Rafał Misztal. W kolejnych minutach spotkanie było wyrównane, obie drużyny nie potrafiły stworzyć poważniejszego zagrożenia. Ciekawiej na boisku zrobiło się po dwóch kwadransach gry. Tomasz Mikołajczak wychodził sam na sam z Rafałem Misztalem, ale górą był siedlecki golkiper. Za chwilę to Pogoń powinna zdobyć drugą bramkę. Na strzał zdecydował się Grzegorz Tomasiewicz, piłka odbiła się od ręki będącego w polu karnym Oskara Paprzyckiego i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł stały egzekutor jedenastek Mateusz Żytko i tym razem jego intencje wyczuł Radosław Janukiewicz, który złapał futbolówkę. Jeszcze przed przerwą na bramkę miejscowych z dystansu uderzał Piotr Mroziński, lecz minimalnie się pomylił. Również Chojniczanka stworzyła sytuację, po której Maciej Wichtowski o mały włos nie zaskoczyłby Rafała Misztala.

Po zmianie stron do ataków ruszyli piłkarze Chojniczanki. W 54 minucie podopieczni Krzysztofa Bredego trafili nawet do siatki, jednak arbiter uznał, że wcześniej był spalony. Osiem minut później to Pogoń zdobyła drugiego gola. Daniel Chyła dobrze podał do Paluchowskiego, a ten po raz drugi pokonał Janukiewicza. W 69 minucie przed szansą na kontaktowe trafienie stanął Emil Drozdowicz, ale bardzo dobrze w bramce spisał się Rafał Misztal. W doliczonym czasie gry znów popis umiejętności dał Misztal broniąc strzał Wojciecha Lisowskiego z rzutu wolnego. W końcówce spotkania Pogoniści kontrolowali to co działo się na boisku, dzielnie bronili doskonałego wyniku grając z drużyną, która jeszcze w tym sezonie nie zaznała smaku porażki na własnym boisku.

W przeszłości w barwach Chojniczanki występowali piłkarze Pogoni – Rafał Misztal i Daniel Chyła, który w meczu obejrzał 8 żółtą kartkę w tym sezonie i w następnym spotkaniu będzie pauzował.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 28 października o 17:00 z Miedzią Legnica w Siedlcach.

21.10.17, 17:00 – Chojnice

Nice 1 Liga: Chojniczanka Chojnice – Pogoń Siedlce 0:2 (0:1)

Bramki: Adrian Paluchowski 8, 62

W 35 minucie Mateusz Żytko (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Radosław Janukiewicz obronił).

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz – 25. Wojciech Lisowski, 26. Michał Markowski, 15. Tomasz Boczek, 6. Przemysław Pietruszka – 45. Adam Ryczkowski, 20. Oskar Paprzycki (46, 7. Rafał Grzelak), 14. Krzysztof Danielewicz (77, 19. Karol Fila), 10. Andrzej Rybski (57, 21. Emil Drozdowicz), 8. Jakub Bąk – 17. Tomasz Mikołajczak

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 19. Maciej Wichtowski, 25. Arkadiusz Czarnecki, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – 35. Dawid Polkowski, 23. Piotr Mroziński, 8. Daniel Chyła (85, 11. Michał Bajdur), 10. Grzegorz Tomasiewicz (89, 7. Paweł Garyga), 9. Dariusz Zjawiński (81, 92. Cezary Demianiuk) – 87. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Oskar Paprzycki 34, Krzysztof Danielewicz 59, Karol Fila 79 – Daniel Chyła 57, Arkadiusz Czarnecki 82

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)