wtorek, 19 marca 2024r.

Dali lekcję uczniom ze Spały. Pewne zwycięstwo KPS (fotogaleria)

KPS Siedlce wygrał na własnym pakiecie z SMS PZPS Spała 3:0.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka chcieli się przełamać po dwóch porażkach z rzędu. SMS PZPS to młoda drużyna złożona z utalentowanych siatkarzy trenujących i pobierających edukację w Spale.

W pierwszym secie do stanu 13:13 żadna ekipa nie potrafiła odskoczyć punktowo od rywala. Później KPS pokazał, że jest bardziej doświadczonym zespołem i wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (18:15). Siedlczanie prowadzenia już nie oddali i zakończyli tę partię meczu zwycięstwem 25:20.

Drugiego seta gospodarze rozpoczęli od prowadzenie 4:2. Po asie Jakuba Urbanowicza było 7:4. Następnie serią punktową ponownie popisał się Urbanowicz, który wyprowadził team z Siedlec na pięciopunktowe prowadzenie. Przyjezdni piąty punkt zdobyli dopiero przy stanie 14:4. Podopieczni Witolda Chwastyniaka powiększali swoją przewagę, która w pewnym momencie wynosiła 10 punktów. Przy stanie 18:11 Krzysztof Gibek zderzył się z Mateuszem Januszewskim walcząc o piłkę i musiał opuścić plac gry. Druga odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem KPS 25:18. Nie do zatrzymania w tym secie był Jakub Urbanowicz, który pokazał się z bardzo dobrej strony.

W trzeciej partii gospodarze także wyszli już na początku na prowadzenie (4:2). KPS powiększał swoją zdobycz punktową i było już 8:4. SMS próbowała dogonić siedlczan, ale KPS nie dał żadnych szans uczniom ze Spały i wygrał tego seta 25:17 , a całe spotkanie 3:0.