wtorek, 19 marca 2024r.

Pogoń lepsza od Mazovii po raz drugi. Dublet Piotra Krawczyka

Rezerwy Pogoni, podobnie jak w meczu pucharowym, pokonały Mazovię Mińsk Mazowiecki 2:0. Obie bramki strzelił Piotr Krawczyk.

Do meczu siedlczanie przystąpili w mocnym składzie, wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny.

Od początku tempo spotkaniu narzucili podopieczni Marcina Tomaszewskiego. W 13 minucie po wrzutce Pawła Garygi z rzutu rożnego Piotr Krawczyk strzelił tuż obok słupka. Kolejna akcja zakończyła się golem. Błąd popełniły szyki obronne Mazovii, a wykorzystał to Piotr Krawczyk, który minął Włodzimierza Lisiewicza i strzelił do pustej bramki. Kolejną okazję bramkową siedlczanie stworzyli za sprawą strzału Dominika Barciaka. 2:0 powinno być w 25 minucie. Wtedy Adrian Małachowski uderzając z dystansu trafił w słupek. Mazovia zagroziła bramce Pogoni dopiero w końcówce pierwszej połowy. Najgroźniejszy w ekipie Andrzeja Sieradzkiego był Jewhen Romanow. Ukrainiec dwa razy uderzył niecelnie, zaś raz prawie obsłużył Marcina Siedleckiego, którego w ostatniej chwili ubiegł obrońca.

W drugiej części gry to również Pogoń dyktowała warunki. Na pochwałę zasługuje bramkarz gości Włodzimierz Lisiewicz, który kilkakrotnie uchronił swój zespół przed stratą gola. Już na początku drugiej połowy Piotr Krawczyk i Cezary Demianiuk powinni trafić do siatki. Na ich drodze stanął właśnie Lisiewicz. W 60 minucie ładnie uderzył Paweł Łydkowski i z problemami golkiper sparował piłkę za linię końcową. Cztery minuty później Karol Nojszewski sprawdził czujność Przemysława Frąckowiaka. Za chwilę znów przed szansą na gola stanął starszy z braci Krawczyków, uderzając z bliska w bramkarza. W 68 minucie Daniel Żurawski wrzucił w pole karne, a tam blisko uderzenia był Rafał Słowik. Piłka przeleciała jednak nad napastnikiem Mazy. W 76 minucie Pogoń podwyższyła prowadzenie. Sebastian Krawczyk zagrał na wolne pole do Piotra Krawczyka, ten minął Lisiewicza i strzelił z ostrego kąta do pustej bramki. W ostatnich sekundach spotkania uderzał jeszcze Sebastian Szcześniak, lecz jego próba nie sprawiła problemów Lisiewiczowi.

W Mazovii wystąpili byli piłkarze Pogoni: Mateusz Janusiewicz i Jarosław Krajewski.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 28 października o 13:00 w Ząbkach z Dolcanem.

22.10.17, 15:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:0 (1:0)

Bramki: Piotr Krawczyk 16, 76

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 93. Dawid Kieplin, 23. Piotr Ceranka, 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski (68, 5. Sebastian Krawczyk) – 11. Paweł Garyga (86, 8. Sebastian Szcześniak), 17. Przemysław Rodak, 14. Adrian Małachowski (79, 4. Paweł Marchel), 99. Dominik Barciak (83, 27. Piotr Goś), 21. Cezary Demianiuk (86, 98. Bartosz Karczmarek) – 16. Piotr Krawczyk

Mazovia: 1. Włodzimierz Lisiewicz – 18. Dawid Matak, 4. Alan Grabek, 14. Jarosław Krajewski, 13. Michał Herman – 16. Jewhen Romanow (78, 9. Marcin Kowalczyk), 17. Łukasz Puciłowski, 6. Karol Nojszewski (82, 8. Alan Gańko), 10. Mateusz Janusiewicz (64, 11. Rafał Słowik), 77. Daniel Żurawski – 19. Marcin Siedlecki

Żółta kartka: Cezary Demianiuk 86

Sędzia: Piotr Marcinkowski (Warszawa)