KPS ponownie zwycięski. Stal Nysa pokonana po tie-breaku (fotogaleria)

W meczu 6 kolejki I ligi KPS Siedlce wygrał we własnej hali ze Stalą Nysa 3:2.

Przed rozpoczęciem szóstej serii gier Stal Nysa plasowała się siódmym miejscu w tabeli, z kolei KPS na czwartym, a obie ekipy dzielił zaledwie jeden punkt.

W pierwszym secie od początku toczyła się bardzo wyrównana gra. Do końca partii ważyły się jej losy, ale ostatecznie to siedlczanie wygrali 25:23. Drugą odsłonę lepiej zaczęli gospodarze, jednak później do głosu doszli goście i przez chwilę prowadzili 19:16. KPS zdołał jeszcze na moment doprowadzić do remisu, ale finalnie to Stal zwyciężyła 25:23. W trzecim secie siedlczanie pokazali swoją wyższość i wygrali 25:22, wychodząc na prowadzenie w meczu. W czwartej partii ponownie toczył się niezwykle zacięty bój. W decydujących piłkach więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy zwyciężyli na przewagi 26:24, doprowadzając do tie-breaka.  Decydująca partia zaczęła się po myśli podopiecznych Witolda Chwastyniaka, którzy błyskawicznie wypracowali sobie trzy punkty przewagi, a chwilę później powiększyli przewagę i przed zmianą stron prowadzili 8:3. Ostatecznie KPS triumfował 15:9 i 3:2 w całym meczu.

W ekipie Stali zagrali byli gracze KPS Karol Rawiak oraz Dawid Bułkowski.

PLANY KPS

W następnej serii gier KPS w sobotę 4 listopada o godzinie 17:00 na wyjeździe zmierzy się z TSV Sanok.

28.10.17, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Stal Nysa 3:2 (25:23, 23:25, 25:22, 24:26, 15:9)

KPS: 2. Maciej Polański, 5. Jakub Urbanowicz, 12. Karol Szczygielski, 13. Michał Kądzioła, 16. Adam Sobolewski, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski

MVP: Michał Kądzioła