czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Pod dyktando polkowiczanek (wideo)

PGE MKK Siedlce przegrał 66:87 z CCC Polkowice.

PGE MKK przystępował o meczu z bagażem dwóch kolejnych porażek. CCC w poprzedniej kolejce ligowej poradziło sobie z mistrzem Polski Ślęzą, a w środku tygodnia przegrało 66:72 ZVVZ USK Praga.

Niemal od pierwszej do ostatniej minuty mecz toczył się pod dyktando polkowiczanek. Już w pierwszej kwarcie podopieczne Georgiosa Dikaioulakosa osiągnęły 10-punktową przewagę. Druga odsłona meczu była bardziej wyrównana, ale to CCC schodził na przerwę przy wyraźnym prowadzeniu – 43:32. W pierwszej kwarcie postacią numer jeden na parkiecie była Bria Holmes, natomiast w drugiej Alysha Clark. Obie z przeszłością w WNBA.

Druga połowa miała lustrzany przebieg. CCC poświęciło trzecią kwartę na podbudowanie przewagi o kolejne 10 punktów, a w ostatnie odnotowano remis 19:19. PGE MKK ostatecznie przegrał 66:87.

Paulina Żukowska w przeszłości występowała w Polkowicach.