Derby dla Znicza. Szósta porażka SKK (fotogaleria)

Derby dla Znicza. Szósta porażka SKK

W meczu 7 kolejki I ligi SKK Siedlce na własnym parkiecie przegrał w derbach Mazowsza ze Zniczem-Basketem Pruszków 71:72.

Koszykarze SKK Siedlce do spotkania przystąpili jako outsider tabeli. Po 6 kolejce zespół z Siedlec zajmował 17, ostatnie miejsce w tabeli. W poprzednim tygodniu SKK nie grał, gdyż miał termin wolny.

Pierwsze punkty w meczu zdobył Rafał Król i to siedlczanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Następnie do głosu zaczęli dochodzić goście. Mimo że SKK prowadził już 7:2, to przeciwnicy wyprowadzili wynik na 15:11 na swoją korzyść. Końcówka pierwszej kwarty należała już do zawodników Michała Spychały, którzy po pierwszych 10 minutach spotkania prowadzili 22:15.

Kolejna kwarta była wyrównana. Ostatecznie rozstrzygnięta została na korzyść siedlczan i na przerwę gospodarze schodzili z przewagą ośmiu punktów.

Od początku trzeciej części gry, to Znicz konsekwentnie dążył do dogonienia przeciwnika. Zespołowi z Pruszkowa udało się dojść do stanu 40:40, a później wyjść na prowadzenie i przed ostatnią kwartą prowadzić 48:45.

W ostatniej partii goście nie oddali już prowadzenia. Mimo że Znicz-Basket w całym meczu wygrał tylko jedną kwartę, ostatecznie okazał się lepszy w spotkaniu, które rzutem na taśmę, jednym punktem wygrał z SKK.

PLANY SKK

Kolejne spotkanie siedlczanie rozegrają w niedzielę 5 listopada o 16:00 z Basketem w Krakowie.

29.10.17, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Znicz-Basket Pruszków 71: 72 (22:15, 18:17, 8:21, 23:19)

SKK: 8. Rafał Król 18, 5. Karol Obarek 13, 19. Rafał Sobiło 13, Bartosz Wróbel 11, 24. 6. Maciej Nędzi 7, 16. Paweł Lewandowski 4, 22. Rafał Stefanik 3, 7. Mateusz Migała 2

Znicz: 19. Tomasz Madziar 22, 4. Adrian Kordalski 12, 8. Bartłomiej Ornoch 12, 8. Damian Cechniak 11, 14. Robert Cetnar 9, 21. Andrzej Paszkiewicz 3, 11. Hubert Stopierzyński 2, 15. Daniel Olszewski 1, 10. Wojciech Hałas, 12. Damian Kalinowski

Sędziowie: Dariusz Nejman, Jacek Litawa, Jakub Adameczek