Wysoka porażka w meczu o przełamanie. Pogoń ostatnią drużyną jesieni (fotogaleria)

Wysoka porażka w meczu o przełamanie. Pogoń ostatnią drużyną jesieni

Siedlecka Pogoń doznała dotkliwej porażki 2:9 ze Żbikiem Nasielsk, który podobnie jak siedlczanki przed meczem nie zdobył dotychczas żadnego punktu.

Ten mecz miał przynieść podopiecznym Michała Strzałkowskiego pierwszą zdobycz punktową. Niestety, boisko zweryfikowało drużynę Pogoni, która nie miała argumentów przeciw sąsiadowi z tabeli. Mimo że porażka jest dotkliwa to siedlczanki jako pierwsze wyszły na prowadzenie. W pierwszej minucie prowadzenie 1:0 biało-niebieskim dała Aleksandra Czarnocka. Chwilę potem padły dwie bramki dla Żbika, lecz w 11 minucie wyrównała Eliza Rucińska. Później rządziły piłkarki z Nasielska zdobywając jeszcze 7 bramek i tym samym zgarniając ważne trzy punkty.

Porażka Pogoni ze Żbikiem ozanacza, że Pogonistki zimę spędzą na ostatnim, dziesiątym miejscu. Ostatnie spotkanie rundy jesiennej rozegrane zostanie w sobotę 4 listopada o 14:00 z Ostrovią w Ostrowi Mazowieckiej.

28.10.17, 13:10 – Siedlce (stadion ARMS)

III liga: Pogoń Siedlce – Żbik Nasielsk 2:9 (2:6)

Mecz pierwotnie zaplanowany na 12:30 rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia drużyny gości.

Grano 2×40 min.

Bramki: Aleksandra Czarnocka 1, Eliza Rucińska 11 – Julita Sterbicka 2, 17, 25, 60, 73, Natalia Zalewska 5, 15, 38, Julia Werczyńska 62

Pogoń: 73. Patrycja Gorzkowska – 14. Aleksandra Czarnocka, 13. Martyna Gromada, 8. Laura Barwińska, 10. Oliwia Dang (65, 7. Zuzanna Dąbrowska), 3. Katarzyna Fit, 15. Julia Księżopolska, 9. Magdalena Mędza, 17. Agata Pieńkowska (41, 18. Julia Marciszewska), 11. Eliza Rucińska

Żbik: 4. Sandra Chrzanowska, 9. Angelika Chrzanowska, 8. Dominika Domała (75, 19. Anna Suska), 17. Daria Gardłowicz, 14. Patrycja Gardłowicz, 11. Natalia Romanowska, 15. Julia Sterbicka, 3. Anastazja Stromecka, 18. Martyna Walasiewicz, 10. Julia Werczyńska, 2. Natalia Zalewska

Sędzia: Michał Skórka (Siedlce)