Kolejny horror Ósemki. Mazovia górą w tie-breaku (fotogaleria)

W meczu 5 kolejki II ligi siatkarki Ósemki Siedlce przegrały z Mazovią Warszawa 2:3.

Mecz od początku przebiegał dla Ósemki w wymarzony sposób. W dwóch pierwszych partiach siedlczanki triumfowały kolejno 25:18 i 25:22. W trzeciej odsłonie obudziła się Mazovia, która nie dała szans podopiecznym Jarosława Plewińskiego i rozbiła je 25:6. Przyjezdne nie zatrzymały się jednak na jednym secie. W czwartej partii przyjezdne triumfowały po zaciętej walce 25:23 i o wszystkim musiał zadecydować tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachowały warszawianki, które wygrały 15:11 i ostatecznie wywiozły z Siedlec dwa punkty. Dla Mazovii była to pierwsza strata punktów w sezonie. Ponadto liderki przed meczem w Siedlcach w czterech spotkaniach przegrały zaledwie jednego seta.

Warto wspomnieć, iż trenerem Mazovii jest Robert Kupisz, który w poprzedniej kampanii odpowiadał za wyniki Nike Węgrów.

W następnej serii gier Ósemka w sobotę 11 listopada na wyjeździe zmierzy się ze Spartą Warszawa.

04.11.17, 16:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Mazovia Warszawa 2:3 (25:18, 25:22, 6:25, 23:25, 11:15)

Ósemka: 2. Marta Orzyłowska, 3. Marta Zich, 4. Ewa Grzelak, 6. Klaudia Gajowniczek (libero), 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Malwina Stroińska,  11. Katarzyna Pyzdrowska, 12. Maja Orzyłowska, 13. Ewelina Karsztun, 14. Julia Biardzka, 17. Agata Skikiewicz, 18. Iga Bogusz (libero)