wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Wpadka w Sanoku. Zasłużona porażka KPS (fotogaleria)

Siatkarze KPS Siedlce w 7 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z TSV Sanok 1:3.

KPS Siedlce przystąpił do meczu w Sanoku po dwóch zwycięstwach z rzędu. Podopieczni Witolda Chwastyniaka najpierw gładko pokonali SMS Spała (3:0), a następnie po dreszczowcu Stal Nysę (3:2). Po 6 kolejkach drużyna z Mazowsza zgromadziła o cztery punkty więcej niż miejscowy TSV.

Partia otwierająca mecz nie należała do najlepszych w wykonaniu KPS. Dzięki dobrym zagrywkom, gospodarze szybko uzyskali prowadzenie 8:3. Lepsza obrona sprawiła jednak, iż siedlczanie zaczęli gonić wynik. Kulminacyjnym momentem seta była sytuacja przy stanie 22:20. Piłkę w górze miał Adam Sobolewski, który zepsuł jednak atak. Ostatecznie premierowa odsłona padła łupem gospodarzy 25:21.

W kolejnej partii role się odwróciły. Stroną dominującą był KPS, który wykorzystał błędy ekipy z Sanoka. Przez cały set dominowali zawodnicy Witolda Chwastyniaka, jednak przegrali oni kilka długich akcji. To pozwoliło TSV wrócić do meczu i nawiązać wyrównaną walkę. Po stronie gospodarzy szalał Damian Wierzbicki, lecz tym razem lepsi okazali się siedlczanie.

Trzeci set ponownie był bardzo wyrównany. Podopieczni Chwastyniaka mieli wszystko w swoich rękach, jednak stracili ciężko wypracowaną przewagę. W końcówce partii do głosu doszli gospodarze, którzy grali wówczas znakomicie. Odrobienie strat dodało skrzydeł TSV. Było to widać w czwartym secie, w którym szybko objęli prowadzenie.

KPS nie poddał się jednak bez walki. Przy zagrywce Jakuba Urbanowicza, KPS odrobił kilka punktów straty i doprowadził do remisu po 17. Doszło do emocjonującej końcówki, w której siedlczanie popełnili jednak proste błędy. MVP meczu został wybrany Damian Wierzbicki.