Czerwony mecz z Ciechanowem. Złoty gol Marchela (fotogaleria)

Czerwony mecz z Ciechanowem. Złoty gol Marchela

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego w ostatnim meczu na własnym boisku w rundzie jesiennej pokonali MKS Ciechanów 2:1.

Siedlczanie do gry przystąpili wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny, którzy nie zagrali, lub weszli jedynie z ławki w meczu z Puszczą Niepołomice. We wtorek, przed meczem z Ciechanowem zespół rezerw rozegrał dodatkowy sparing z Wektrą Zbuczyn zakończony zwycięstwem siedlczan 4:1.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gości, którzy na początku dwukrotnie próbowali z dystansu zaskoczyć Przemysława Frąckowiaka. Później, w 6 minucie Kamil Olszewski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Pogoni. Kilka minut potem odpowiedział Cezary Demianiuk po dośrodkowaniu Pawła Garygi, jednak uderzył obok słupka. W 24 minucie Dawid Kieplin z dystansu nie trafił w światło bramki. Za chwilę Emil Żółtek otrzymał piłkę w polu karnym i uderzył wprost tam, gdzie stał Frąckowiak. Dziesięć minut przed przerwą MKS Ciechanów wyszedł na prowadzenie. Bardzo dobrze piłkę na wolne pole posłał jeden z pomocników gości, tam dobiegł Kamil Olszewski i strzałem przy dalszym słupku zdobył gola. Radość Ciechanowa nie trwała jednak długo. Sześć minut później Dominik Barciak wrzucił futbolówkę w pole karne, a tam Dawid Kieplin głową doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie trener Marcin Tomaszewski zdecydował się na wprowadzenie Pawła Marchela, co jak się później okazało było bardzo dobrym posunięciem. W 55 minucie pierwszą okazję stworzył właśnie Marchel, ale z problemami piłkę obronił Rafał Olszewski. Za chwilę szansę miał Demianiuk, ale skończyło się jedynie na rzucie rożnym. Kolejną okazję na gola znowu miał Marchel, lecz po uderzeniu głową piłka przeleciała nad poprzeczką. W 64 minucie błąd popełnił arbiter Jakub Indyka, który upomniał po raz drugi żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką Jakuba Szreka zamiast faulującego Adriana Małachowskiego. Od tej pory Pogoniści musieli sobie radzić w osłabieniu. Można powiedzieć, że błąd arbitra podziałał na biało-niebieskich mobilizująco, gdyż w 69 minucie wyszli na prowadzenie. Demianiuk wrzucił piłkę w pole karne, tam czekał już Marchel i trafił do siatki. Końcówka meczu to wymiana ciosów z obu stron, bez klarowniejszych okazji. Należy odnotować fakt, że MKS Ciechanów również kończył mecz w „10” po czerwonej kartce w 82 minucie dla Sebastiana Tabaki po konfrontacji z Sebastianem Krawczykiem.

PLANY POGONI II

Ostatni mecz w rundzie jesiennej biało-niebiescy rozegrają z outsiderem – Bugiem Wyszków. Mecz zaplanowano na sobotę 11 listopada, godz. 13:00.

05.11.17, 13:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – MKS Ciechanów 2:1 (1:1)

Bramki: Dawid Kieplin 41, Paweł Marchel 69 – Kamil Olszewski 35

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 99. Dominik Barciak (69, 5. Sebastian Krawczyk), 17. Przemysław Rodak, 3. Michał Panufnik, 27. Jakub Szrek – 93. Dawid Kieplin, 14. Adrian Małachowski, 21, Łukasz Jegliński (46, 25. Paweł Marchel), 20. Piotr Krawczyk, 11. Paweł Garyga – 16. Cezary Demianiuk

Ciechanów: 1. Rafał Olszewski – 97. Piotr Kwasiborski, 77. Jan Martin, 8. Karol Borowiec, 99. Paweł Nowotka – 11. Kamil Olszewski (45, 23. Karol Sokołowski; 77, 6. Mateusz Żbikowski), 98. Szymon Janakakos (85, 19. Norbert Decyk), 4. Patryk Tosik, 5. Tomasz Kamiński – 14. Sebastian Tabaka, 9. Emil Żółtek

Żółte kartki: Jakub Szrek 32, 64, Dawid Kieplin 52, Michał Panufnik 82 – Piotr Kwasiborski 89

Czerwone kartki: Jakub Szrek 64 (za dwie żółte) – Sebastian Tabaka 82 (za uderzenie rywala)

Sędzia: Jakub Indyka (Radom)